Nowa Kolekcja Płytek Dywanowych DESSO Orchard

Nowa Kolekcja Płytek Dywanowych DESSO Orchard

To, co wyróżnia kolekcję DESSO® Orchard, to delikatny, nieregularny wzór, który przywodzi na myśl bujne skupiska drzew widziane z lotu ptaka. Subtelne połączenia odcieni kolorystycznych inspirowane są naturalnymi, sezonowymi barwami. Taki design nadaje kolekcji minimalistyczny, ale i wyrafinowany styl charakterystyczny dla współczesnych miejsc pracy. 

Paleta Kolorystyczna

Płytki dywanowe DESSO Orchard dostępne są w palecie 12 kolorów, która składa się z 8 odcieni neutralnych, ocieplających wnętrze akcentów zieleni oraz miedzi, a także subtelnej dawki różu i przypominającej burzliwe niebo niebieskości.  

Powierzchnia

Zaprojektowane z myślą o bezproblemowym użytkowaniu na dużą skalę, połączenie kolorowych przędz kreuje niepowtarzalną fakturę płytek dywanowych. Produkt można również dobierać w różne kombinacje kolorystyczne, aby lepiej gospodarować projektowaną przestrzenia i dzielić ją na strefy.

Podkład DESSO EcoBase®

Podkłady DESSO EcoBase są poddawane recyklingowi w 100% i składają się z minimum 75% uprzednio przetworzonej kredy pochodzącej z miejscowego przemysłu wody pitnej.* W 2015 roku, podkłady DESSO EcoBase zdobyły certyfikat Cradle to Cradle® na poziomie Gold oraz osiągnęły klasę Platinum Material Health. 
* Lloyd's Register zatwierdza podkłady EcoBase jako w 100% nadające się do recyklingu, a kredę jako materiał w 100% pochodzący z recyklingu.

Opcjonalnie z podkładem DESSO SoundMaster® Lite

Mniej hałasu to bardziej produktywni pracownicy. Przebywanie w spokojnym i cichym środowisku pracy zapobiega powstawaniu problemów zdrowotnych*, obniża poziom stresu i poprawia koncentrację. Dlatego właśnie tak ważne są izolacja akustyczna i dźwiękochłonność pomieszczeń dedykowanych pracy. DESSO SoundMaster Lite podnosi wskaźniki dźwiękochłonności aż do +0.15 (αw)**, co w porównaniu do standardowych powierzchni dywanowych jest poprawą na poziomie 100% (wartość αw pomiędzy 0.15 a 0.20) ***. Ten filcowy podkład wykonany jest w 100% z poliestru (80% pochodzi z recyklingu) i został specjalnie wyselekcjonowany ze względu na zaawansowane właściwości absorpcyjne i świetną izolację akustyczną.
* Environmental Noise and Health in the UK, Health Protection Agency, str.57-58, Noise in figures, European Agency for Safety and Health at Work, str.70-73.
** Testy przeprowadzone w SWA (Schall- und Wamemessstelle Aachen GmbH) – Institut für schalltechnische und wärmetechnische Prüfungen - Beratung - Planung.
*** Dla porównania: inne rozwiązania podłogowe (tzn. inne niż dywanowe) generalnie osiągają wartość między 0,05 a 0,10.