Program Szkoleń

Program Szkoleń

PROGRAM SZKOLEŃ

Wszystkie szkolenia w ramach Akademii Tarkett odbywać się będą w nowo budowanym Centrum Szkoleniowym w okolicach Łodzi. Szkolenia odbywają się w grupach 15-20 osobowych. Podczas dwóch dni warsztatów uczestnicy poznają rodzaje wykładzin, ich budowę oraz cechy, a także zdobywają wiedzę na temat podkładów i sposobów ich odpowiedniego przygotowania. Ponadto demonstrowane są sposoby oraz dobre praktyki cięcia, frezowania oraz spawania na zimno i gorąco. Uczestnicy mają możliwość samodzielnego dokonania instalacji. Narzędzia oraz materiały w trakcie szkolenia praktycznego są udostępniane przez Organizatora. 

Partnerem Akademii Tarkett w Polsce jest firma Janser, która wyposażyła nas w niezbędne narzędzia.

Odpowiadając na potrzeby instalatorów prowadzimy również szkolenia o szerszym, bardziej specjalistycznym zakresie. Tematy, które mogą być łączone, jako moduły obejmują: podłogi drewniane, laminowane, LVT, instalacje schodów, a także systemy Wet Room, Clean Room, czy Sporting. Dodatkowo istnieje możliwość poszerzenia szkolenia o zakres profesjonalnej pielęgnacji podłóg. Po wcześniejszym ustaleniu szkolenie specjalistyczne może odbyć się w obiekcie klienta. W zależności od zakresu szkolenia i liczby uczestników trwa ono 1 lub 2 dni.

ZAKRES SZKOLEŃ

  • Konsultacje dotyczące opracowania projektu kładzenia pokrycia podłogowego wraz z jego późniejszym wdrożeniem.
  • Warunki zewnętrzne wymagane do instalacji podłóg, ocena podłoża.
  • Przegląd narzędzi i przyrządów do instalacji produktów Tarkett.
  • Prezentacja spawania na gorąco i na zimno.
  • Układanie paneli - klejenie do podłoża- metody przyklejania do podłoża, loose lay, w sposób płynny, metody przyklejenia do podłoża, instalacji cokołu.
  • Praktyczne porady dotyczące pielęgnacji podłóg.
  • Podstawowe błędy instalacyjne i praca nad ich wyeliminowaniem.