Zmieniająca się rzeczywistość biurowa w czasach Covid-19

Zmieniająca się rzeczywistość biurowa z powodu Covid-19

Redefiniujemy miejsca pracy w czasach pandemii.

Wszyscy na świecie uczymy się właśnie „nowej rzeczywistości” oraz nowych sposobów pracy. Pandemia Covid-19 jest wyraźnie obecna w każdym zakątku globu, nieustannie pojawiają się lokalne lockdowny, a naukowcy przewidują że koronawirus pozostanie z nami na stałe.

W tym szybko zmieniającym się świecie również sposób, w jaki pracujemy, zmienił się - być może nawet na zawsze. Nasza firma postanowiła więc sprawdzić, jakie są tego konsekwencje w obszarze projektowania wnętrz komercyjnych. W Tarkett potrzeby naszych klientów są w centrum wszystkiego, co robimy. Aby pomóc im poruszać się w „nowej rzeczywistości”, zaczęliśmy od zadania właściwych pytań. Gdy wybuchła pandemia przeprowadziliśmy globalną ankietę, żeby prześledzić jak poglądy pracowników oraz ich doświadczenia związane z pracą i biurem zmieniają się w czasie.

Zapoznaj się z wynikami naszych badań oraz przygotowaną przez nas serią opracowań pt. „Redefiniujemy miejsca pracy”, w której dzielimy się wnioskami końcowymi z przeprowadzonych ankiet oraz najnowszymi spostrzeżeniami. Tu również podpowiadamy komercyjne rozwiązania projektowe w odpowiedzi na ewoluujące trendy.

Redefiniujemy miejsca pracy. Raport

Za pośrednictwem platformy „The Great Indoors” firma Tarkett we współpracy z konsultantami ds. miejsc pracy z WKSpace przeprowadziła 3 globalne ankiety wśród 2800 pracowników biurowych. Prezentowany raport analizuje wyniki pierwszej z nich.

Redefiniujemy miejsca pracy. Bezpieczne miejsca pracy w czasach pandemii

Pierwsze opracowanie z serii prezentujące rozwiązania, które pomagają w tworzeniu bezpiecznych miejsc pracy dla osób, które pomimo pandemii Covid-19 nadal wykonują swoje zadania z biur. To zbiór kluczowych i możliwych do szybkiego wdrożenia metod pozwalających pracodawcom, projektantom i wykonawcom aranżować istniejące przestrzenie biurowe z troską o zdrowie i komfort pracowników.

Redefiniujemy miejsca pracy. Miejsca pracy na nowe czasy

Drugi tom z serii, w której dzielimy się wynikami naszych badań na temat poglądów pracowników związanych z pracą i biurem jako miejscem pracy oraz tym, jak zmieniały się one na przestrzeni ostatnich miesięcy. W oparciu o nie prezentujemy rozwiązania projektowe, które są dobrym punkt wyjścia dla projektowania przestrzeni biurowych na nowe czasy.

Czyszczenie i konserwacja

W związku z trwaniem pandemii Covid-19 wszyscy niezwykle restrykcyjnie przywiązują uwagę do czystości, w tym czyszczenia i pielęgnacji wykładzin podłogowych. Tarkett, jako ich producent oraz ekspert w tworzeniu zdrowych przestrzeni, pragnie wspierać inne firmy w ochronie zdrowia i dobrego samopoczucia pracowników.

Pobierz nasz szczegółowy przewodnik po zasadach czyszczenia i konserwacji, aby dowiedzieć się, jak czyścić, odkażać i dezynfekować dwa najpopularniejsze w miejscach pracy rodzaje podłóg: płytki dywanowe oraz podłogi winylowe.
 

Jakość powietrza w pomieszczeniach

Globalne dążenie do czystego powietrza nigdy nie było wyzwaniem tak palącym jak obecnie. Naukowcy z Uniwersytetu Harvarda ustalili, że już niewielki wzrost długotrwałego narażenia ludzi na oddychanie zanieczyszczonym powietrzem - pyłem zawieszonym (PM) lub drobnym - znacznie zwiększa ryzyko zgonów spowodowanych przez Covid-19.

Tymczasem udowodnionym jest, że wykładziny dywanowe DESSO AirMaster są ośmiokrotnie skuteczniejsze w wychwytywaniu i zatrzymywaniu drobnego kurzu, niż pokrycia podłogowe twarde i czterokrotnie lepsze, niż inne wykładziny dywanowe.

Dzięki Tarkett Human-Conscious Design™ (procesowi projektowania  świadomego ludzkich potrzeb, który praktykujemy w Tarkett) kontynuujemy naszą drogę do zdrowszych przestrzeni.
 

Galeria