Dywany i dobra jakość powietrza

Astma & alergie

Jesteśmy wyczuleni na złą jakość powietrza w pomieszczeniach.

Jak długo spędzasz czas w budynkach? Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że średnio 90% naszego życia spędzamy w pomieszczeniach *. Dlatego jakość powietrza, którym oddychamy, jest tak ważnym czynnikiem naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Jednak światowe trendy pokazują, że liczba osób cierpiących na alergie i astmę rośnie **. 14% dzieci na całym świecie cierpi obecnie na astmę, która stała się główną przyczyną absencji szkolnej ***.

Dywany i zrównoważony rozwój

Dobra jakość powietrza może mieć znaczenie. W rzeczywistości udowodniono nawet, że wpływa na poziom produktywności osób pracujących w biurze poprzez poprawę zdolności koncentracji i przetwarzania informacji. Badania wykazują wzrost produktywności nawet o 5%, kiedy poprawia się jakość powietrza ****. W Tarkett wiemy, że wybrana przez Ciebie wykładzina podłogowa jest związana z jakością powietrza w pomieszczeniu, którym oddychasz. To odpowiedzialność, którą traktujemy bardzo poważnie, dlatego od dziesięcioleci dbamy o znaczenie produktów, które zapewniają najlepszą możliwą jakość powietrza w pomieszczeniach.

Airmaster płytki dywanowe

Jesteśmy liderem w projektowaniu produktów, które promują komfortowe i zdrowe środowisko. Przykładem są nasze płytki dywanowe Desso AirMaster, które wychwytują niewidoczne cząsteczki kurzu w powietrzu i zapobiegają ich ponownemu unoszeniu się w powietrzu, dopóki nie zostaną odkurzone. Firma Allergy UK przyznała również znak jakości dla naszych podłóg winylowych i linoleum, które mają wyjątkowo niskie poziomy emisji lotnych związków organicznych (LZO). Poziomy tak niskie, że aż niezmierzone.

Płytki dywanowe i zrównoważony rozwój

For us ‘good enough’ is never good enough. We’re committed to continually beating our own industry-leading high standards. We’re also committed to complete transparency in terms of the selection and independent testing of every last component of our products. It means that when you select a Tarkett flooring, you can trust the science, and trust that you have a quality product that puts your health first.

Tacy właśnie jesteśmy.
Czynimy dobro. Razem.

* Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska, 1989. Raport dla Kongresu na temat jakości powietrza w pomieszczeniach: Tom 2. EPA / 400 / 1-89 / 001C. Waszyngton
** Rosnące trendy w astmie i chorobach alergicznych. Clin Exp Allergy. 1998; 28 (supl 5): 45-49. dyskusja 50-1, E. von Mutius
*** Forum Międzynarodowych Towarzystw Chorób Płuc - FIRS
**** William J. Fisk i Arthur H. Rosenfeld z Lawrence Berkeley National Laboratory w Berkeley w Kalifornii, USA
 

Powiązane artykuły

Ultra-low VOCs

Find out more about our industry-busting, ultra-low VOC emissions levels
Read more
 

Approved products

Find out more about some of our asthma and allergies approved products:
Starfloor Click - Desso AirMaster - Acczent - iQ Optima - iQ Granit 

 

 

Download our sustainability report

Zrównoważony rozwój

Circular economy

We’re committed to creating a circular economy. Closing the loop on waste, preserving natural resources and reducing the impact of climate change.

Good materials

Relentless scientific testing of materials and radical transparency for your peace of mind.

Indoor air quality

Leading the way in Indoor Air Quality, so you can breathe easy.