Kolekcja płytek dywanowych o bogatej teksturze DESSO & Patricia Urquiola

DESSO & Patricia Urquiola

Wkrocz w świat wizualnej miękkości dzięki zaawansowanej technice graficznej

Nowa bogata w tekstury i pomysłowa kolekcja płytek dywanowych DESSO & Patricia Urquiola łączy w sobie walory dotykowe wykładzin z atrakcyjnymi wzorami graficznymi. Dostępna w dwunastu wariantach kolorystycznych kolekcja w 100% nadaje się do recyklingu i odznacza się imponująco niskim śladem węglowym wynoszącym 1,03 kg CO₂/m².

Kolekcja Desso autorstwa Patricii Urquioli w nowej kolekcji płytek dywanowych od Tarkett

Walory dotykowe wykładzin: Wielki gest

Czerpiąc inspirację z tkanin, Patricia Urquiola wprowadziła do nowej kolekcji wyraziste detale, dzięki czemu sprawiają wrażenie przytulnej miękkości dzianin i wełny. Chcąc odejść od nadużywanych obecnie w aranżacjach wnętrz organicznych linii, Patricia zaczerpnęła inspirację z tkanin takich jak tweed i bouclé oraz postawiła na wyróżniające się wzory i detale.

Kolekcja płytek dywanowych dedykowanych do przestrzeni biurowych DESSO autorstwa Patricii Urquioli

Doskonałość w trzech wymiarach

Dzięki kreatywnemu wykorzystaniu kolorów i wzorów przypominających kratę Patricia Urquiola nadała płytkom dywanowym efekt głębi. Zabieg ten pozwolił wydobyć miękkość i teksturowany wygląd, a wrażenie trójwymiarowości nadaje przestrzeniom niepowtarzalny charakter.

Miękkie i teksturowane płytki dywanowe DESSO autorstwa Patricii Urquioli

Współpraca przy tworzeniu

Skuteczna współpraca między projektantem a producentem wymaga tylko jednego: aby obie strony łączyły wiedza, doświadczenie, ciekawość oraz determinacja do stworzenia pięknej i zaskakującej kolekcji.

Dla Patricii najważniejsza we współpracy z Tarkett była otwarta wymiana idei oraz stały dialog. Wspólne odkrywanie, badania i eksperymenty: dzięki ścisłej współpracy między Patricią Urquiolą i projektantami z Tarkett powstała wspaniała zaawansowana technologicznie kolekcja.

Wspólna odpowiedzialność

Projektanci z Tarkett i Patricia Urquiola od początku ustalili wspólną wizję: stworzenia kolekcji płytek dywanowych o możliwie najmniejszym wpływie na środowisko. Wynik: owocem tych prac jest kolekcja, która w 100% nadaje się do recyklingu i odznacza się imponująco niskim śladem węglowym wynoszącym 1,03 kg CO₂/m².* 

Paleta kolorów

kolekcja kolorowych i deseniowanych płytek dywanowych do nowych przestrzeni

DESSO & Patricia Urquiola

Nowa, bogata w tekstury i pomysłowa kolekcja DESSO & Patricia Urquiola wyznacza nowe standardy wyrafinowanego projektowania, komfortu użytkowania i zrównoważonego rozwoju.

Galeria zdjęć

* Zgodnie z potwierdzoną zewnętrznie przez Bureau Veritas deklaracją środowiskową produktu (EPD) S-P-08561 (kolekcja DESSO & Patricia Urquiola) na podstawie całkowitego śladu węglowego (moduły A–D) ze scenariuszem recyklingu jako zakończenia cyklu życia produktu.