Czym jest program ReStart® ?

Czym jest program ReStart® ?

Wraz ze wzrostem liczby ludności na świecie wzrasta zapotrzebowanie na zasoby naturalne w różnych dziedzinach produkcyjnych. Pomagamy naszym klientom zarządzać odpadami poinstalacyjnymi z wykładzin, przyczyniając się tym samym do ochrony zasobów naturalnych na świecie.

W tym celu zapraszamy naszych klientów do wzięcia udziału w programie ReStart®.
Zadaniem ReStart® jest pozyskiwanie wykładzin oraz ścinek (należących do firmy Tarkett) w celu ich recyklingu i ponownego użycia jako nowego surowca. Ponieważ właściciele projektów coraz częściej uwzględniają w swoich zapytaniach ofertowych zarządzanie odpadami na terenie inwestycji, firmy uczestniczące w programie ReStart® będą mogły kompleksowo wykonywać swoje usługi.

Firmy uczestniczące w programie przyczyniają się do ochrony zasobów naturalnych na świecie, ochrony środowiska oraz aktywnie promują model gospodarki o obiegu zamkniętym.

W latach 2010-2018 w Europie i Ameryce Północnej pozyskano 102 000 ton wykładzin, w tym produkty z winylu, linoleum oraz płytki dywanowe. 
W 2018 roku zebraliśmy 3300 ton odpadów poinstalacyjnych na całym świecie za pośrednictwem ReStart®.

Współpracujemy z uznanymi firmami zajmującymi się odbiorem i recyklingiem odpadów: Veolia we Francji i Niemczech, Vanheede w Belgii, CCR Sp. z o.o. w Polsce.

Grupa CCR jest jednym z ważniejszych podmiotów w branży odpadów w Polsce. Kompleksowo obsługuje przedsiębiorców, wspomagając w realizacji obowiązków z zakresu ochrony środowiska, a także związanych z recyklingiem i odzyskiem opakowań, sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz baterii i akumulatorów. Aktywnie wspiera przedsiębiorców i firmy w zarządzaniu surowcami wtórnymi. Firma od lat podejmuje działania mające na celu edukację i promocję wartości ekologicznych. Organizowane akcje zbiórki odpadów, a także poświęcone tej tematyce konferencje i szkolenia, są dowodem zaangażowania na rzecz zrównoważonego rozwoju.

powiązanych artykułów
Zaangażowanie na rzecz zrównoważonego rozwoju
Zaangażowanie na rzecz zrównoważonego rozwoju

Zmiany klimatu i brak zasobów naturalnych sprawiają, że konieczność przemyślenia na nowo sposobu projektowania i wytwarzania podłóg jest coraz ważniejsza.

10 przydatnych porad dotyczących zdrowej przestrzeni życiowej
10 przydatnych porad dotyczących zdrowej przestrzeni życiowej
Odpady winylowe w naszym centrum recyklingu Ronneby (Szwecja)
Strategia gospodarki o obiegu zamkniętym
Mączka drzewna, pył korkowy i węglan wapnia, który występuje w skałach - wszystkie 3 elementy są wykorzystywane do produkcji lin
Zrównoważony rozwój Czynimy Dobro. Razem.

Zrównoważone podejście firmy Tarkett „Czynimy Dobro. Razem.”, opiera się na trzech filarach zgodnych z zasadami Cradle to Cradle®: Projektowanie na całe życie, Gospodarka o obiegu zamkniętym oraz Wspó

Prototyp (Luxembourg)
Współpracujemy z partnerami biznesowymi
Etrusco
Projektujemy dla życia poprzez zrównoważony design
Jak dołączyć do programu Restart® ?
Jak dołączyć do programu Restart® ?

Uzyskane odpady zostaną poddane recyklingowi w naszych fabrykach w Szwecji, Luksemburgu oraz Holandii. Dzięki temu procesowi produkty zostaną przekształcone w wysokiej jakości surowiec.

Tarkett’s Sustainability Certifications
CRADLE TO CRADLE®

Tarkett posiada 31 certyfikatów Cradle to Cradle