Modern and colorful workspace designed with wellbeing in mind, showcasing the DESSO AirMaster collection

DESSO AirMaster®

Classic, Earth, Sphere

DESSO AirMaster: przestrzeń, w której dobrze się oddycha

Tarkett wprowadził na rynek nową, udoskonaloną kolekcję płytek dywanowych DESSO AirMaster, która pomaga poprawić jakość powietrza w przestrzeniach mieszkalnych i miejscach pracy.

Dzięki opatentowanej technologii, płytki dywanowe DESSO AirMaster wychwytują i zatrzymują drobiny kurzu 8 razy skuteczniej niż podłogi gładkie oraz 4 razy skuteczniej niż standardowe wykładziny dywanowe1. Oczyszczają powietrze z korzyścią dla ludzi i środowiska oraz tworzą przestrzeń, w której dobrze się oddycha.

Kolorowe i żywe wnętrza we wspólnych przestrzeniach dzięki uaktualnionej palecie kolorów oraz nowoczesnemu wzornictwu kolekcji DESSO AirMaster

Uaktualnione wzory

Kolekcja DESSO AirMaster jest dostępna w uaktualnionej palecie 9 intensywnych kolorów oraz 9 pięknych neutralnych barw. Każdy z tych kolorów dostępny jest z opcją faktury – od subtelnych linii we wzorze Classic, po wyrazistą głębię w Earth i tonalne przejścia w Sphere. 3 wymienione wzory, które doskonale prezentują się samodzielnie, można również ze sobą łączyć, tworząc efektowne plany podłóg z uwzględnieniem centralnych punktów pomieszczeń lub stref pracy i ruchu. 

Dopasowana paleta kolorów kolekcji płytek dywanowych DESSO AirMaster Classic, Earth i Sphere

AirMaster Classic

Linearne wzornictwo płytek AirMaster Classic wyróżnia się przestrzenną głębią oraz grą światła i cieni, a także wzmacnia wyrazistość wystroju każdego pomieszczenia lub miejsca pracy.

AirMaster Earth

Wzór Earth obejmuje efektowną przędzę o wyrazistej głębi i fakturze, dostępną w tonalnej czerni oraz z nieregularnym, organicznym deseniem.

AirMaster Sphere

Wzór Sphere imituje wytwór rustykalnego rękodzieła w subtelnych, tonalnych kolorach, które podkreślają ciepło i faktury wnętrza współczesnej przestrzeni biurowej.

Jakość powietrza we wnętrzach

Jesteśmy istotami żyjącymi i oddychającymi na żywej, oddychającej planecie, dlatego w Tarkett wiemy, jak ważna jest ochrona powietrza. Kolekcja AirMaster powstała z myślą o poprawie zdrowia i samopoczucia ludzi oraz stanu środowiska naturalnego. Kolekcja AirMaster jest wyrazem koncepcji Human-Conscious Design®, która jest dowodem na zobowiązanie Tarkett do tworzenia rozwiązań podłogowych przyjaznych dla ludzi i planety.

Słowo 'oddychać' w naturalnej przestrzeni, pokazuje, jak ważna jest jakość powietrza w pomieszczeniach dla strategii Tarkett

Nasze zobowiązanie do zrównoważonego rozwoju

Ponad dekadę temu zobowiązaliśmy się postawić cyrkularność w centrum naszych ambicji. W ramach nieustającego dążenia do ograniczania naszego cyrkularnego śladu węglowego opracowaliśmy udoskonalony podkład EcoBase, który zawiera aż 91% składników pochodzenia biologicznego.

Płytki dywanowe DESSO składają się z przędzy i podkładu EcoBase – dwóch komponentów, które można rozdzielić na potrzeby recyklingu

Cyrkularny ślad węglowy

Aby śledzić ślad węglowy generowany i eliminowany w całym cyklu życia produktu, obliczamy oraz weryfikujemy zewnętrznie cyrkularny ślad węglowy dla każdej z naszych kolekcji płytek dywanowych. 

Nasz system obiegu zamkniętego stanowi gwarancję imponująco niskiego śladu węglowego naszych płytek dywanowych2 – śladu, który we współpracy z partnerami i klientami staramy się dalej obniżać.

Cyrkularny ślad węglowy kolekcji płytek dywanowych DESSO AirMaster Classic, AirMaster Earth i AirMaster Sphere

Współpraca Tarkett z firmą Baux

Firma Tarkett nawiązała współpracę z BAUX – światowym liderem w dziedzinie zrównoważonych produktów pochłaniających dźwięk, montowanych na ścianach i sufitach. 

W wyniku połączenia akustycznych paneli wewnętrznych z wełny drzewnej BAUX z technologią zatrzymywania drobin kurzu AirMaster, powstała linia kolorów, dzięki którym płytki dywanowe mogą zostać doskonale dopasowane do ścian. Pozwala to na stworzenie zdrowszego i bardziej harmonijnego środowiska pracy3.

Harmonijna aranżacja wnętrza z paletą dopasowanych kolorów dzięki rozwiązaniom podłogowym Tarkett i akustycznym okładzinom ściennym Baux

Galeria zdjęć

1 Na podstawie raportu AirMaster® 090225-01 DF z przeprowadzonych przez GUI testów wykładziny DESSO AirMaster® w porównaniu ze standardową wykładziną gładką oraz ustrukturyzowaną pętelkową wykładziną dywanową (wartości uśrednione). 

2 Cyrkularny ślad węglowy: zgodnie z potwierdzoną zewnętrznie przez Bureau Veritas deklaracją środowiskową produktu (EPD) S-P-11790 – DESSO AirMaster Classic, S-P-11675 – DESSO AirMaster Earth oraz S-P-11798 – DESSO AirMaster Sphere na podstawie całkowitego śladu węglowego (moduły A–D) z recyklingiem w obiegu zamkniętym.

3 Firmy Tarkett i BAUX są samodzielnymi, odrębnymi podmiotami. Firma Tarkett nie prowadzi sprzedaży ani marketingu produktów firmy BAUX.