DESSO X RENS Header

DESSO X RENS

Nowe podejście do recyklingu

W Tarkett wierzymy w siłę kreatywności pozwalającej tworzyć funkcjonalne produkty, które przyczyniają się do poprawy naszego zdrowia i samopoczucia. Zobowiązanie do projektowania płytek dywanowych z myślą o obiegu zamkniętym ma kluczowe znaczenie dla naszej działalności.

Naszym wspólnym obowiązkiem jest pełne wykorzystanie materiałów i wydobycie wartości dodanej z produktów, które w innym przypadku zostałyby zutylizowane. Dlatego połączyliśmy siły ze Studio RENS i razem przedstawiamy swobodne, ale przemyślane podejście do ponownego wykorzystania wycofanych już z eksploatacji płytek dywanowych DESSO.

DESSO_X_RENS_Designers

Ujednolicenie z wykorzystaniem czerwieni

Nowa kolekcja DESSO X RENS została zaprojektowana ze szczególnym uwzględnieniem wzorów i kolorów. Dostępna jest w trzech wariantach, które zachęcają do planowania, zabawy i dodania odrobiny koloru każdemu wnętrzu.

Obrót, test, próba: projektanci Studio RENS bez uprzedzeń i w swobodny sposób podeszli do kwestii przedłużania żywotności wycofanych z eksploatacji lub sprzedaży płytek dywanowych DESSO. Opracowali oni innowacyjną metodę barwienia, polegającą na przefarbowaniu jednej połowy płytek na czerwono.

Płytki dywanowe ujednolicone wspólnym motywem czerwieni doskonale do siebie pasują niezależnie od tekstury i kolorów.

Od rękodzieła, po produkcję wielkoskalową

W 2014 r. Studio RENS zaczęło eksperymentować z czerwienią: kolorem, który wyraża silne emocje, reprezentuje jednocześnie miłość i niebezpieczeństwo, a zarazem niezwykle trudnym do zastosowania w aranżacji wnętrz.

Pełne wyobraźni podejście projektantów i ręczny proces nanoszenia kolorów dostarczyły cennych spostrzeżeń umożliwiających odtworzenie wartości i ponowne wykorzystanie płytek dywanowych. Firma Tarkett nawiązała współpracę z projektantami, aby wprowadzić tę innowację na rynek. Chodziło o uzyskanie skali przemysłowej, ale z zachowaniem dotychczasowych poziomów staranności.

DESSO_X_RENS_Designs

Tchnienie nowego życia

Wycofane z eksploatacji płytki dywanowe DESSO z niektórych spośród naszych najpopularniejszych kolekcji są teraz dostępne w wielu odcieniach i gradientach. Trzy zestawy doskonale zrównoważonych kombinacji zachęcają do planowania i projektowania własnych wzorów wykładzin, w skrócie: większego nacisku na kolorystykę w każdym wnętrzu.

DESSO X RENS

Zaprojektowana ze szczególnym uwzględnieniem wzorów i kolorów. Kolekcja DESSO X RENS wyraża swobodne, ale przemyślane podejście do ponownego wykorzystania wycofanych z eksploatacji płytek dywanowych.

Galeria zdjęć