Innowacyjny produkt Cementi Clik w ofercie firmy Tarkett.

17 Grudzień 2018

12 lipca 2018 roku, Paryż – Firma Tarkett prezentuje swoją najnowszą innowację, wprowadzając na rynek nową kategorię ekskluzywnych płytek i paneli mineralnych do przestrzeni architektonicznych – Cementi Click. Produkty linii Cementi Click, wyprodukowane w 95% procentach z gliny będącej głównym komponentem cementu, dumnie prezentują wygląd i wrażenia wywoływane przez nowoczesny surowiec, ucieleśniając ponadczasową elegancję sztuki wykorzystania produktów betonowych w architekturze.
 
Kolekcja charakteryzuje się szerokim wyborem wzorów kamiennych i grafik. Subtelny marmur, eteryczne wzory i naturalna kolorystyka gliny nadająca pomieszczeniom atmosferę czystości i wyrafinowania spełniają marzenia projektantów i architektów pragnących tworzyć inspirujące przestrzenie architektoniczne za pomocą tekstur mineralnych.
Łatwa w montażu i wytrzymała seria Cementi Click spełnia również stale rosnącą potrzebę rynkową maksymalnego oszczędzenia czasu na odnawianie powierzchni. Cementi Click to idealne rozwiązanie dla właścicieli sklepów, restauracji i hotelów.
 

AUTENTYCZNY MINERALNY WYGLĄD
Kolekcja wykonana z minerałów o 95% zawartości gliny obejmuje szeroki wybór ponadczasowych i niezwykle eleganckich produktów betonowych, kamiennych, drewnianych i graficznych. Nakładające się kolory i wyraziste desenie gliniane dodają produktowi charakteru i autentyczności, podczas gdy jego matowa powierzchnia i naturalne zabarwienie zapewniają naturalny wygląd i wrażenia oddawane przez płytki ceramiczne. Możliwość łączenia i dopasowania do siebie 4 odcieni betonu przechodzących od ciepłej do zimnej szarości, 4 projektów kamiennych, 5 projektów drewnianych i 10 wzorów graficznych daje architektom wolność pozwalającą na tworzenie innowacyjnych i jedynych w swoim rodzaju projektów podłóg.

CZAS RENOWACJI JEST NAJWAŻNIEJSZY 
Cementi Click wykorzystuje technologię montażu na kliknięcie, dzięki któremu montaż i demontaż staje się niezwykle szybki i łatwy. Gotowe do natychmiastowego użytku płytki i panele Cementi Click nie wymagają użycia kleju i suszenia, co sprawia, że mogą być montowane na każdym podłożu, którego nie trzeba wcześniej odpowiednio przygotowywać – wliczając w to również płytki ceramiczne. Pozwala to na wyraźne zmniejszenie czasu i kosztów renowacji sklepów i hoteli. Produkty Cementi Click mają wygląd płytek ceramicznych i wywołują podobne do nich wrażenia, jednakże niezwykła technologia montażu na kliknięcie sprawia, że stają się idealnym rozwiązaniem dla osób szukających rozwiązań łączących w sobie atrakcyjny wygląd, surowość materiału i prostotę instalacji.

NIEZMIENNOŚĆ, STABILNOŚĆ I WYTRZYMAŁOŚĆ
Sklepy zajmujące się sprzedażą detaliczną, restauracje i hotele codziennie witają tłumy gości
i dostawców. Produkty Cementi Click, niezwykle odporne na zmiany temperatury i wilgotności, niewymagające pozostawiania szczelin ekspansyjnych nawet przy największych powierzchniach, idealnie nadają się do montażu w ogrodach zimowych i witrynach sklepowych. Kolekcja Cementi Click została zaprojektowana z myślą o montażu na obszarach o niezwykle dużym natężeniu ruchu, tym samym charakteryzuje się nadzwyczajną odpornością na zadrapania, zarysowania, odkształcenia i ścieranie wywołane normalnym zużyciem w trakcie codziennej eksploatacji. Dzięki płynnemu uszczelniaczowi zapewniającemu 100% wodoszczelny montaż produkty Cementi Click stają się całkowicie odporne na przenikanie wody. Ponadto innowacyjne wykończenie powierzchniowe PUR sprawia, że produkty Cementi Click nie wymagają konserwacji związkami chemicznymi, a do ich czyszczenia potrzeba minimalnej ilości wody przez cały okres eksploatacji podłogi.

TRWAŁE, ZAPROJEKTOWANE NA CAŁE ŻYCIE, IDEALNE DO RECYKLINGU W OBIEGU ZAMKNIĘTYM
Produkty Cementi Click zostały zaprojektowane tak, aby przetrwać lata: 
-    Produkty naturalnie wolne od ftalanów, których całkowita emisja lotnych związków organicznych jest mniejsza niż 10 µg/m3 (100 razy mniejsza niż limit określony przez normy europejskie) są idealne przy tworzeniu ciepłych wnętrz, poprawiając równocześnie jakość powietrza wewnątrz budynku.
-    Wykonane w 95% z naturalnych składników, w tym popularnie występujących minerałów naturalnych, wyprodukowane w 100% przy wykorzystaniu energii odnawialnej bez zużycia wody – produkty Cementi Click oszczędzają naturalne zasoby naszej planety.

Przy produkcji elementów kolekcji Cementi Click ogromną uwagę zwrócono na możliwość recyklingu w obiegu zamkniętym: 
-    Spełniające wymagania programu Restart® firmy Tarkett produkty Cementi Click mogą zostać zebrane po zakończeniu użytkowania, odesłane do zakładu produkcyjnego producenta, a następnie przetworzone w nowy produkt.