Kolekcja DESSO Mode

Kolekcja DESSO Mode

DESSO® Mode od Tarkett to najnowsze designerskie rozwiązanie podłogowe dla wnętrz komercyjnych. Nowa kolekcja płytek dywanowych celebruje zmianę w branży w kierunku tworzenia przestrzeni, które pozwalają doświadczać zarówno relaksu, efektywnej pracy jak i beztroskiej zabawy. Rodzina produktów złożona z pięciu linii stylistycznych jest elegancka i klasyczna, jednocześnie odpowiadając wysokim wymaganiom współczesnego użytkownika.

Poza świetną jakością i piękną stylistyką, DESSO® Mode oferuje wiele korzyści użytkowych - od łatwego montażu po ekonomiczną konserwację. Pojedyncze płytki lub całe sekcje można szybko i sprawnie wymienić lub przeorganizować według własnego uznania.

 

Pięć eleganckich linii stylistycznych, 42 kolory

Avenue, Eclectic, Sceninc, Metropol i Vista – każda ma swój własny, wyrazisty  charakter. Wszystkie zapewniają wysoki poziom komfortu. Każdy wzór w kolekcji dostępny jest w 42 kolorach, co pozwala na pełną personalizację. Odcienie rozciągają się od intensywnych, żywych kolorów po barwy bardziej neutralne. Portfolio wzorów obejmuje nowoczesne interpretacje stylu Art Deco, świeże i modne wzory geometryczne oraz teksturalne, melanżowe wzory.

Wzory

DESSO Avenue
Inspirowana stylistyką Art Deco, kolekcja luksusowych płytek dywanowych wpisuje się we współczesne trendy. Jednocześnie przesiąknięta jest nostalgią, która przywołuje ducha minionej, pełnej czaru epoki. Wyraziste kolory ozdabiają bogatą fakturę dywanów. To idealne uzupełnienie kameralnych wnętrz. Wysoka jakość wykończenia podkreśla bogatą estetykę kolekcji. 
 

DESSO Eclectic
Klasyczny, a jednocześnie niezwykle współczesny design linii Eclectic czyni ją ponadczasową. Tkana faktura tworzy unikalny wzór przypominający delikatnie falującą wodę. Nowoczesne wzornictwo sprawia, że Eclectic prezentuje się świeżo i wyraziście. Wybierając wyróżniający się odcień, podkreślisz oryginalny wzór płytek, a Twoja podłoga przyciągnie wzrok wszystkich gości. Pozwól sobie na maksymalny komfort i ciesz się klasycznym pięknem nowej podłogi. 

DESSO Metropol
Granice pomiędzy obiektami hotelowymi, biurowymi i mieszkalnymi stają się coraz mniej wyraźne. Każda przestrzeń powinna wspierać wszystkie aspekty życia codziennego: wydajność pracy, zajęcia rekreacyjne, czy te które mają służyć odpoczynkowi. Metropol podąża za tym trendem-prezentuje się wyjątkowo świeżo i młodzieńczo, odznaczając się wyrazistymi, geometrycznymi wzorami.

DESSO Scenic
Bogata i szlachetna. Linia Scenic wyróżnia się welurowym wykończeniem, które zapewnia intensywne wrażenia dotykowe i podnosi komfort użytkowania. Zestawienie jasnych i ciemniejszych odcieni przy użyciu kropionego wzoru tworzy niepowtarzalny i elegancki efekt.
 

DESSO VISTA
DESSO Vista to ponadczasowy wdzięk, fantazyjny układ płytek i subtelne wzornictwo. Dzięki tej kolekcji urządzisz każde wnętrze z prawdziwym rozmachem. Zestawienie jasnych i ciemnych elementów nadaje produktom unikalny wygląd i przyjemną fakturę. 

 

Dostępne kolory

DESSO Mode - Przegląd kolorów

Standardowo z podkładem SoundMaster® Lite

Przyjazna i komfortowa atmosfera jest kluczowa dla branży hotelarsko-gastronomicznej. Akustyka odgrywa tu niemałą rolę. Ożywione rozmowy i wybuchy śmiechu wśród przyjaciół i współpracowników w restauracjach i barach; ranne ptaszki spieszące po korytarzach; grupy gości wchodzące do lobby i opuszczające hotel; charyzmatyczni mówcy w salach konferencyjnych-każda przestrzeń wymaga precyzyjnego dopasowania podłogi, aby codzienność nie wiązała się  z przytłaczającym hałasem.

DESSO SoundMaster Lite podnosi wskaźniki dźwiękochłonności aż do +0.15 (αw)**, co w porównaniu do standardowych powierzchni dywanowych jest poprawą na poziomie 100% (wartość αw pomiędzy 0.15 a 0.20) ***. Ten filcowy podkład wykonany jest w 100% z poliestru (80% pochodzi z recyklingu) i został specjalnie wyselekcjonowany ze względu na zaawansowane właściwości absorpcyjne i świetną izolację akustyczną.

100% ECONYL®

Kolekcja DESSO Mode wykorzystuje 100% ECONYL®, regenerowaną przędzę nylonową, wykonaną z odzyskanych materiałów odpadowych, takich jak zużyte sieci rybackie i przędza dywanowa z naszego centrum recyklingu dywanów.

Podkład DESSO EcoBase®

Podkład DESSO EcoBase jest w 100% przetwarzalny w naszym własnym procesie produkcyjnym i zawiera minimum 75% przetworzonej kredy pochodzącej z lokalnego przemysłu wody pitnej. W 2015 roku podkład DESSO EcoBase uzyskał certyfikat Cradle to Cradle® Gold i osiągnął poziom Platynowy dla zdrowia materiału.

Llyod's Register potwierdził, że podkład Ecobase może być w 100% poddany recyklingowi, a kreda jest materiałem w 100% pochodzącym z recyklingu.
 

Galeria zdjęć