Kolekcja iQ Surface dostępna już w Polsce!

Kolekcja iQ Surface dostępna już w Polsce!

iQ Surface, nasza nowa kolekcja podłóg winylowych z efektem lastryko, została zaprezentowana podczas instalacji „Formations” na Milan Design Week 2019 w Mediolanie. Zaprojektowano ją we współpracy ze szwedzkim studiem projektowym Note. Kolekcja została wymyślona tak, aby uwolnić kreatywność w projektowaniu oraz architekturze i zwiększyć potencjał jednej z naszych najbardziej charakterystycznych rodzin produktów - homogenicznych podłóg winylowych iQ.
 

„Inteligentna jakość” winylowych podłóg o wysokim potencjale

Wystawa Formations miała na celu zwrócenie uwagi na potencjał tradycyjnie wytrzymałej powierzchni winylowej, zarezerwowanej zwykle dla wymagających miejsc. Studio projektowe Note z siedzibą w Sztokholmie współpracowało z naszym zespołem nad opracowaniem iQ Surface, która „wykracza poza to, co podstawowe, zwracając się w stronę wielokolorowego lastryko - odradzającego się faworyta architektury, układanego obecnie wszędzie, od podłóg po powierzchnie kuchenne i łazienki”. » (Matt Ponsford, Icon)

Tak naprawdę, historia iQ Surface zaczyna się od stworzenia naszych pierwszych winylowych podłóg iQ. iQ oznacza „inteligentną jakość”, która łączy wszystkie podłogi z tej wytrzymałej, funkcjonalnej i wysokiej jakości serii podłóg. iQ Surface pisze nowy rozdział w historii iQ: Najnowsza odsłona iQ posiada wszystkie cechy innych podłóg iQ, a także zestaw wielobarwnych wzorów i odcieni, które łączą się na każdej powierzchni, od podłóg i ścian po przedmioty i meble.
 

Witamy w epoce wszechstronności.

We wzornictwie i architekturze, dobry materiał to materiał wszechstronny. W przypadku winylu, projektant lub architekt mają do dyspozycji wszechstronną, odporną na zużycie powierzchnię. Ze względu na wyjątkową trwałość, nasze podłogi winylowe iQ są często stosowane w obiektach związanych z opieką zdrowotną i opieką nad osobami starszymi. Dzięki iQ Surface, trwałość nie jest już zarezerwowana wyłącznie dla szpitali i domów opieki. Ta wszechstronna kolekcja z pięknymi, wielobarwnymi wzorami będzie naturalnie pasować do środowisk, w których wzornictwo ma kluczowe znaczenie, takich jak hotele, restauracje czy miejsca pracy, a w przypadku środowiska szpitalnego uczyni go bardziej przyjaznym dla pacjentów.

Jest to również elastyczny, kreatywny materiał, który można stosować w domu, owijając przedmioty, układając na ścianach, tworząc wzory w przeróżnych kombinacjach. Kolekcja iQ Surface stoworzona została po to, by jej używać i poddawać eksperymentom; jej nowe kolory zapraszają do łączenia odcieni lub tworzenia akcentów roślinnych. Prawdziwy plac zabaw dla projektanta. 

iQ Surface, innowacyjna podłoga winylowa w najlepszym wydaniu

Tarkett wprowadza innowacje w zakresie kreatywnego wykorzystania winylu od 1947 r. Na początku jako wykładziny podłogowe, aż po dzisiejsze - wysoce kreatywne narzędzie projektowe o silnych walorach środowiskowych, przeznaczone dla najtrudniejszych środowisk. iQ Surface zawiera wszystkie nowatorskie innowacje Tarkett skonfigurowane pod kątem najbardziej kreatywnych zastosowań. Przy grubości zaledwie 2 mm zapewnia długotrwałe działanie homogenicznego winylu Tarkett i jest w stanie wytrzymać dekady ciągłego użytkowania, nie tracąc przy tym na wyglądzie. Jeśli zajdzie taka potrzeba, wystarczy szybkie wypolerowanie na sucho, aby przywrócić jej naturalny kolor. Poza tym, łatwo ją położyć.

Piękna i zrównoważona podłoga winylowa

Na pewno często zastanawiałeś się, czy podłoga winylowa jest zrównoważona? Z winylem jako głównym składnikiem, Tarkett jest w stanie zastąpić część materiału pierwotnego materiałem z recyklingu pochodzącym z produkcji, poeksploatacyjnych homogenicznych winylowych materiałów podłogowych i odpadów instalacyjnych, zebranych w ramach zainicjowanego przez siebie programu „odzyskiwania” ReStart. Aby umożliwić naszym klientom recykling zużytych podłóg winylowych, prowadzimy obecnie w krajach skandynawskich pilotażowy projekt recyklingu wtórnego. W tym celu opracowaliśmy niedawno w Szwecji innowacyjne rozwiązanie techniczne, które umożliwia oczyszczanie naszych zdemontowanych homogenicznych podłóg winylowych (wykonanych od 2011 roku i później) z resztek kleju i betonu oraz przekształcanie ich w winyle tej samej jakości co winyle z surowców pierwotnych. Oznacza to, że iQ Surface może być ukłądana i używana przez dziesiątki lat, a następnie przekształcana z powrotem w nową jednolitą podłogę winylową.
 

powiązane artykuły
Zrównoważone podłogi winylowe iQ, które mogą być poddane recyklingowi
Zrównoważone podłogi winylowe iQ, które mogą być poddane recyklingowi

Dowiedz się więcej o tym, w jaki sposób nasze kolekcje podłóg winylowych iQ mogą być poddane recyklingowi poprzez program ReStart

Żywe kolory iQ Surface i kontrastujące sznury spawalnicze
Połącz odpowiednio sznury spawalnicze z iQ Surface

Kolekcja kolorów Vivid dla podłóg winylowych iQ Surface z kontrastującymi sznurami spawalniczymi.

kolekcja iQ Surface miala swoją premierę podczas Milan Design Week
5 linii kolorystycznych w celu uzyskania pięknych powierzchni

Zapoznaj się z kolorami dla podłóg winylowych iQ Surface utworzonych we współpracy z Note Design Studio.