Kulisy powstawania nowej kolekcji iQ Surface

Kulisy powstawania nowej kolekcji iQ Surface

Trwałe, elastyczne i inspirujące podłogi homogeniczne Tarkett są wyjątkowym produktem projektowym. W rękach Projektanta wykładzina winylowa nabierze zupełnie nowego oblicza - nieograniczonego potencjału twórczego. Oto opowieść o iQ Surface, kolekcji Tarkett, która swoją światowa premierę będzie miała na wystawie "Formations" podczas najbliższego Milan Design Week 2019.
 

Milan Design Week - wystawa Tarkett, którą musisz odwiedzić!

Dla wielu odwiedzających sama podróż na Milan Design Week jest dialogiem. Rozmową między rówieśnikami, kolegami na temat aranżacji wnętrz i teorii projektowania.

Wydarzenie jest punktem wyjścia dla nowych pomysłów, które służą jako drogowskaz do kierowania i wpływania na przyszłe prace. Dlatego postanowiliśmy, że premiera iQ Surface będzie miała miejsce podczas prestiżowego Milan Design Week.  Mediolan będzie tłem dla nowej kolekcji, która zapoczątkuje kreatywną dyskusję. Aby pokazać potencjał twórczy Tarkett wybraliśmy wyjątkowe miejsce - Centro Filologico Milanese. Miejsce przesiąknięte tradycją; jeden z najstarszych ośrodków badań i nauki języka. Najlepsza okazja, aby zaprezentować iQ Surface.

W tym roku podczas Milan Design Week 2019 przedstawimy iQ Surface, produkt, który powstał we współpracy ze szwedzkim Note Design Studio. Kolekcja, składająca się z pięciu tematów, które prezentują wykładzinę winylową z nowej perspektywy. Note Design Studio wykorzystało finezyjnie tony kolorystyczne i odcienie, uzyskując wyjątkową rodzinę wzorów. W połączeniu z niestandardowymi sposobami zastosowania prętów spawalniczych (które łączą ze sobą ze sobą wykładziny winylowe), kolekcja ułatwia nietuzinkowe projektowanie.

Powstawanie kolekcji

iQ Surface to wynik wspólnej pracy projektowej między studiem projektowym Tarkett, a studiem projektowym Note, która rozpoczęła się od stworzenia stoiska na targi meblowe w Sztokholmie w 2018 roku. Podczas wydarzenia zaprezentowano niestandardowe zastosowania wykładzin winylowych na różnego rodzaju figurach geometrycznych.

Tarkett iQ Surface jest kreatywnym miejscem w 50-letniej historii homogenicznych podłóg winylowych, które są lubiane i użytkowane przez miliony ludzi. Produkt, który łączy technologię i zachwycający design.

Homogeniczne wykładziny winylowe stają się narzędziem w rękach projektantów. Kreatywny potencjał, który zapewniają jest ceniony przez wielu architektów i niezliczone osoby, które instalują go na podłogach i różnych powierzchniach na całym świecie.

Zaawansowany technicznie, elastyczny, trwały i niewiarygodnie łatwy w czyszczeniu i utrzymaniu – materiał homogeniczny o nieograniczonym potencjale twórczym.

Kolekcja, która zamyka pętle w gospodarce o obiegu zamkniętym

Tarkett to międzynarodowa firma, która łączy ze sobą  podejście korporacyjne ze społecznym i środowiskowym. Integracja zachodzi na wszystkich etapach powstawania produktu, aż po jego instalację.

Jesteśmy zaangażowani w obsługę naszych klientów dzięki innowacyjnym możliwościom i długoletniemu zaangażowaniu w zakresie zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy głęboko przekonani, że istnieje pilna potrzeba zmiany modeli, aby zachować ograniczone zasoby naturalne. Zapraszamy naszych partnerów biznesowych do przyłączenia się do naszych wysiłków na rzecz rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym. Wszyscy razem.

- Fabrice Barthélemy, Chief Executive Officer w Tarkett

Wszystkie wykładziny produkowane przez Tarkett są regularnie oceniane zgodnie z zasadami Cradle to Cradle®. Podczas tego powtarzającego się procesu skład materiału jest stale optymalizowany, aby ponownie móc wykorzystać zasoby naturalne.

Promując zrównoważony rozwój firma Tarkett opracowała program „ReStart”, w którym wykonawcy instalujący podłogi Tarkett, mogą oddać ścinki i resztki materiału do recyklingu.

„Tarkett również poddaje recyklingowi homogeniczne wykładziny winylowe (od 2011 r.), Aby umieścić je z powrotem w cyklu - co stanowi ogromny krok dla całej branży, doprowadzając nas do zamkniętej pętli cyklu życia produktu”. Tarkett nawet po dekadach cyklu życia iQ Surface, będzie w stanie poprzez recykling ponownie skorzystać z jego składu i stworzyć wyjątkowa wykłądzinę.

iQ Surface, wzornictwo i funkcjonalność

Wielu uznaje homogeniczne podłogi wynylowe iQ za materiał dekoracyjny, natomiast itnieję duża część osób, które znają go jako materiał pełniący głównie role funkcjonalne. Kolekcja iQ Surface łączy ze sobą te dwa różne spojrzenia ma produkt. Wyjątkowy design i cechy funkcjonalne dostępne na wyciągnięcie ręki.

Ważne, aby piękna podłoga była również funkcjonalna. Każdego dnia podłogi w budynkach służby zdrowia, edukacji czy domach spokojnej starości są wystawiane na oddziaływanie wielu destrukcyjnych czynników, jak szorowanie, toczenie lub upadające przedmioty.

„Dla nas ta koncepcja, gdzie kończy się iQ Surface, przyczyniła się do ostatecznych kolekcji kolorów. 
iQ surface może pełnić wiele funkcji, w których kolor podłogi i ścian może rzeczywiście przyczynić się do dobrego samopoczucia użytkowników. Od teraz projektant może stworzyć pozytywną atmosferę w budynkach służby zdrowia i edukacji korzystając z szerokiej oferty orginalnych wzorów i kolorów. 

„Z technicznego punktu widzenia iQ Surface należy do wyjątkowej rodziny produktów Tarkett. Oferuje wyjątkową łatwość konserwacji, dużą wytrzymałość i gwarantuje unikalne walory estetyczne.”- mówi Per Sternegård, Manager produktu iQ w Tarkett.

„Proces produkcyjny w Tarkett jest na najwyższym poziomie. Dzięki ścisłej współpracy z technikami Tarkett, mogliśmy wypracować wspaniałe produkty”- mówi Charlotte Ackemar z Note Design Studio.

Nowa perspektywa designu

Dyskusja na temat jej właściwości technicznych i walorów estetycznych doprowadziła do powstania iQ Surface. Każda grupa kolorów zawiera neutralne odcienie, dzięki czemu idealnie nadaje się do architektury wnętrz. Każda grupa kolorystyczna może łączyć się z innymi kolekjami z rodziny produktowej iQ. Dzięki grubości 2 mm można ją dopasować nawet do falistych powierzchni. iQ Surface to nie tylko rozwiązanie podłogowe, ale również może pełnić funkcje dekoracyjne.

Jednym z głównych wyzwań tej współpracy polegało na odciągnięciu ludzi od spoglądania jedynie z góry na materiał. Podłogi Tarkett nigdy nie były tylko produktem podłogowym - spójrz w górę, rozejrzyj się, rzuć wyzwanie materiałowi i nadaj mu nowe znaczenie.

- Florian Bougault, EMEA art director, Tarkett

Pięć pięknych opowieści kolorystycznych, w których barwa, ton i materiał wychodzą naprzeciw designowi i architekturze. Podczas wydarzenia w Mediolanie, na wystawie "Formations" będziecie mieli szansę dostrzec kompletnie nowe rozwiązania. 

iQ Surface inicjuje nowe spojrzenie na design. Kliknij poniższy link, aby otrzymywać ekskluzywne informacje na temat iQ Surface, które swoją oficjalną premierę będzie miał na Milan Design Week:

Sugerowane kolekcje
powiązane artykuły
Podłogi winylowe IQ - "Intelligent Quality"
Podłogi winylowe IQ - "Intelligent Quality"

Dowiedz się więcej o naszych podłogach winylowych iQ, które charakteryzują się trwałością, łatwością instalacji oraz wszechstronnym designem.

Ujawnij potencjał podłóg IQ z dedykowanymi sznurami spawalniczymi
Ujawnij potencjał podłóg IQ z dedykowanymi sznurami spawalniczymi

Odkryj homogeniczne podłogi winylowe z rodziny IQ w totalnie nowym świetle. Sprawdź twórcze możliwości ze szwedzkim biurem Nite.

Tarkett w drodze do Mediolan na Design Week 2019
Tarkett w drodze do Mediolanu na Design Week 2019!

Odwiedź nas podczas wydarzenia Milan Design Week, które odbędzie się w kwietniu 2019 r.!

Trendy 2019 według paryskiego studia 5.5.
Trendy 2019 według paryskiego studia 5.5.

Dowiedz się więcej o trendach w 2019.