PETERBOROUGH Wielka Brytania

2017

Stosowane kolekcje

MARKS & SPENCER W PETERBOROUGH

Sklepy i powierzchnie handlowe

Wykonane na zamówienie wykładziny zaprojektowane do sklepu Marks & Spencer w centrum handlowym Queensgate. Była to pierwsza przełomowa instalacja płytek o wielkości 1 m x 1 m w Wielkiej Brytanii.

Sklep Marks and Spencer (M&S) w Peterborough znajduje się w kluczowej lokalizacji, w samym środku centrum handlowego Queensgate. Centrum to, w którym mieści się ponad 90 sklepów, 15 lokali gastronomicznych i tysiące marek, jest codziennie odwiedzane przez tłumy kupujących.

Sklep M&S został gruntownie odnowiony w ramach planów remontowych centrum handlowego, których koszty oszacowano na 30 mln funtów. Firma Tarkett współpracuje z grupą M&S od ponad pięciu lat, toteż biorąc pod uwagę sukces poprzedniego wykonania, wybrano ją także do realizacji tego projektu.

W efekcie powstały trzy luksusowe, indywidualnie opracowane wzory wykładzin w miękkich, neutralnych kolorach, które posłużyły do oznaczenia różnych stref sklepu.
Firma Tarkett dostarczyła 3000 m2 wykładziny Royal Stone Light Grey do części spożywczej, 500 m2 płytek Timber Modern Oak Light do działu bielizny damskiej i 1000 m2 of Royal Stone Slate Grey do części restauracyjnej. Dzięki temu przestrzeń sklepu nabrała stylowego i przyjaznego dla kupujących wyrazu, a zastosowane kolory doskonale łączą się z wizerunkiem marki M&S.

Ta realizacja firmy Tarkett nie tylko nadała sklepowi niepowtarzalny wygląd, ale stanowiła przełom w projektach brytyjskich wnętrz sklepowych, ponieważ po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii zastosowano płytki o rozmiarze 1 m x 1 m. Innowacyjny dizajn, niespotykany wcześniej w kraju, oferuje stabilność wymiarów dzięki modułowemu projektowi podłogi, a jednocześnie harmonijnie współgra z klasycznymi kolorami marki M&S. Jednak stworzenie stylowego i luksusowego wnętrza było tylko jednym z wymagań, przed jakimi stanęli wykonawcy. Dużą wagę przykładano także do łatwości i szybkości montażu.

Luksusowe płytki winylowe (LVT) z efektem ceramiki zaprojektowano wraz z przedstawicielami grupy M&S, aby zapewnić zgodność z koncepcją sklepów tej marki. Wybrane płytki miały kluczowe znaczenie, ponieważ umożliwiają zachowanie oryginalnego stylu uzyskanego dzięki wcześniej wykorzystanym płytkom ceramicznym, a jednocześnie są znacznie bardziej odporne na zużycie.

Wymiana tradycyjnych płytek ceramicznych w razie ich uszkodzenia jest trudna, natomiast zaletą LVT jest prosta konserwacja — wymiana płytek nie sprawia żadnych problemów. W przypadku sklepów znajdujących się w popularnym centrum handlowym Queensgate ma to ogromne znaczenie.

Paul Brackstone, menedżer ds. wystroju sklepów M&S w Wielkiej Brytanii i innych krajach, ściśle współpracował z firmą Tarkett, aby zrealizować modułowy projekt podłogi. Paul opowiada o współpracy: „Współpracujemy z firmą Tarkett od pięciu lat, więc byliśmy bardzo zadowoleni, że jest naszym partnerem także  w odnawiania sklepu w Peterborough”.

Płytki o wymiarach 1 m x 1 m stanowią znakomite rozwiązanie, ponieważ bardzo przypominają wcześniej używane w tym sklepie płytki ceramiczne, a zależało nam na tym, żeby zachować ten element w nowym wystroju. Ściśle współpracowaliśmy z firmą Tarkett nad stworzeniem specjalnego projektu, który pozwoliłby zrealizować naszą wizję i wiązał się z marką M&S. To fascynujący okres w historii centrum handlowego Queensgate, biorąc pod uwagę realizowany obecnie wielomilionowy projekt renowacji. Nadanie sklepowi nowego wyrazu miało dla nas wielkie znaczenie i jesteśmy zadowoleni z wyniku.

.