Zróżnicowane ścieżki kariery

Oferty pracy

Często zadawane pytania

Gdzie mogę znaleźć oferty pracy?

Wszystkie oferty pracy zamieszczamy w naszej witrynie. Aby usprawnić proces poszukiwania pracy w Tarkett, proponujemy utworzenie swojego profilu i aplikowanie na ogłaszane oferty. Stwarzamy naszym pracownikom możliwość rozwijania umiejętności i zdobywania doświadczeń wewnątrz firmy, co ma dla nas w Tarkett istotne znaczenie, dlatego wakaty są najpierw publikowane na naszej wewnętrznej tablicy ogłoszeń, zanim trafią do serwisów zewnętrznych. Zgodnie z naszą polityką, poszukujemy zawsze odpowiedniej osoby posiadającej umiejętności i potencjał wniesienia wkładu w firmę, dlatego zadbaj, abyśmy mieli możliwość dostrzec, co masz do zaoferowania.

 

Jaki rodzaj pracy ma do zaoferowania Tarkett?

W firmie Tarkett stanowiska pracy są niezwykle zróżnicowane – od prac badawczo-innowacyjnych, przez produkcję i łańcuch dostaw, po sprzedaż, marketing i komunikację, obok kluczowych funkcji wspomagających w dziale finansowym, IT, prawnym i kadr. Dysponując 34 zakładami produkcyjnymi oraz biurami regionalnymi i biurami sprzedaży w ponad 100 krajach, oferujemy możliwość pracy w wielu różnych częściach naszej organizacji i lokalizacjach. Stanowiska różnią się ze względu na specyfikę regionu, kraju lub obszaru działalności. Aby przybliżyć różne stanowiska w całej Grupie, przygotowaliśmy serię filmów wideo, w których nasi pracownicy opowiadają, jak wyglądają ich codzienne obowiązki.

 

Czy Tarkett oferuje także staże / praktyki zawodowe / wolontariat dla międzynarodowego doświadczenia (VIE)?

Tak – jesteśmy otwarci na każdą możliwość, by umożliwiać absolwentom i osobom uczącym się zdobywanie pierwszych doświadczeń w środowisku biznesowym i odkrywanie naszej Grupy. Uważamy, że to dobry sposób, aby młodzi utalentowani ludzie mogli przekonać się, Tarkett mają do zaoferowania. My natomiast mamy okazję poznać osoby, które ma się u nas rozwinąć . Wielu młodych ludzi, którzy ukończyli u nas staż, praktyki lub wolontariat dla międzynarodowego doświadczenia, zostało z nami na stałe.

 

Jak mogę złożyć podanie?

Złożenie aplikacji o pracę odbywa się w prosty sposób za pośrednictwem naszej platformy online. Umożliwia ona przeglądanie ofert pracy i zgłaszanie swojej kandydatury, dzięki utworzeniu konta. Proste instrukcje online przeprowadzą cię przez cały proces krok po kroku, a wszystko zajmie jedynie kilka minut. Po utworzeniu konta masz możliwość zdefiniowania swojego profilu i przesłania dokumentów, takich jak CV, list motywacyjny i innych materiałów . Możesz także zapisać swoją aplikację w dowolnym momencie, aby dokończyć je w późniejszym terminie. Każda oferta pracy określa podstawowe obowiązki i wymagania na proponowanym stanowisku oraz umiejętności, których poszukujemy. Zapoznaj się uważnie z warunkami każdej oferty przed złożeniem aplikacji (terminy, wymagane dokumenty, adres kontaktowy itp.). Pamiętaj też o dołączeniu wszelkich niezbędnych dokumentów, zwłaszcza swojego CV!

 

Czy mogę złożyć podanie niezwiązane z aktualną ofertą pracy?

Oczywiście, że tak! Jeżeli nie ma aktualnie wolnego miejsca w danej dziedzinie lub regionie, które odpowiadałoby twoim zainteresowaniom, możesz po prostu przesłać podanie tworząc profil lub udostępniając CV, aby nasi rekruterzy mieli możliwość cię poznać.

 

Jak wygląda spotkanie rekrutacyjne?

Postrzegamy rekrutację, jako proces dwustronny. Jeżeli znajdujesz pracę, która cię interesuję i wydaje ci się, że twój profil odpowiada temu, którego szukamy, wówczas zaprosimy cię na rozmowę z odpowiednim menedżerem i jednym z członków naszego zespołu HR. Chcemy się dowiedzieć, jaką jesteś osobą, poznać twoje umiejętności, kompetencje i doświadczenia, gdyż poszukujemy osób, które kierują się tymi samymi wartościami co my i wpisują się w kulturę Tarkett. Po tym jak obydwie strony – ty oraz Tarkett – zyskają możliwość lepszego poznania się, możemy przejść do omawiania warunków (umowa o pracę, wynagrodzenie itp.), na jakich możesz dołączyć do naszej Grupy, a następnie przesłania ci wiążącej oferty.

 

Czy otrzymam odpowiedź na swoje podanie o pracę?

Dbamy o to, aby każda osoba zgłaszająca się otrzymywała odpowiedź na kolejnych etapach procesu decyzyjnego w procesie rekrutacji, także wtedy, kiedy nie trafi na listę kandydatów. Jeżeli nie powiedzie ci się na początku, zachowamy twoje dane, aby powiadomić cię o innych odpowiednich stanowiskach, jakie pojawią się ewentualnie w przyszłości.

 

Jak najlepiej mogę przygotować się do rozmowy?

Najlepsze rozmowy są wynikiem dobrego przygotowania. Powiedz nam, jaką masz motywację do wykonywania tej pracy i dlaczego interesuje cię praca w firmie Tarkett. Przygotuj się do opisania swoich wcześniejszych doświadczeń i podania konkretnych przykładów swoich umiejętności na podstawie niedawnych sytuacji zawodowych i osobistych. Chcemy dowiedzieć się, na ile blisko jesteś podstawowych wartości Tarkett i naszej kultury przedsiębiorczości. Pamiętaj też, że rozmowa stwarza również możliwość zdobycia dodatkowych informacji, a więc zadaj wszystkie swoje pytania o stanowisko pracy i naszą firmę.

 

Jaki rodzaj ukierunkowania lub aklimatyzacji oferujecie nowym pracownikom?

Dysponujemy opracowanym programem dla każdego, kto dołącza do Tarkett. Programy wprowadzające są dostosowane do obszaru pracy danej osoby oraz do regionu i środowiska biznesowego. Naszym celem jest pomóc ci odnaleźć się na nowym stanowisku, by wnosić aktywny wkład tak szybko jak to możliwe.