DESSO Human Fascination II: Siła natury

DESSO Human Fascination II: Siła natury

Rozejrzyj się wokół. Co dokładnie widzisz? Przystań na moment, skup się i przyjrzyj, odkryj dziesiątki światów, które chcą, żebyś je dostrzegł. To natura tuż u Twoich stóp, czeka na Twój pierwszy krok. 

Kolekcja DESSO Human Fascination II jest naszym najnowszym dodatkiem do rodziny produktów DESSO Carpetecture®. To oda dla kreatywnego geniuszu, subtelności i dzikiego piękna natury. Pamiętamy o tym, jak ważna jest ochrona naturalnych zasobów Ziemi. 

Tworząc tę linię, chcieliśmy wnikliwie poznać otaczające nas krajobrazy, ich strukturę, fakturę i głębię. Przyjrzyj się efektom, użytym przez nas materiałom i ich połączeniom. Każde tworzy oddzielne światy i z mikroskopijną precyzją oddaje piękno natury. 

W Tarkett wierzymy w moc odnowy. Chcemy zużywać nie więcej, niż rzeczywiście potrzebujemy i oddawać to, co wykorzystaliśmy. Inspiracją są dla nas wypracowane przez wieki naturalne procesy odnowy i odrodzenia. Tak jak rośliny kwitną co wiosnę, a krople deszczu zataczają nieustannie kręgi między chmurami, rzekami, oceanami i górskimi skałami, tak i nasze produkty nieprzerwanie znajdują nowe zastosowania i życie.

Nasze płytki dywanowe Futurity i Marvel stawiają na piedestale naturalne surowce i organiczne formy. Niepowtarzalne wzory powstające w procesie recyklingu, łączą się z miękkimi teksturami, nadając płytkom charakter rękodzieła.

W ramach zaangażowania Tarkett w filozofię Cradle to Cradle®, zarówno Futurity jak i Marvel posiadają certyfikat Cradle to Cradle® Silver Level. Linia produktów Human Fascination zawiera podkład EcoBase, który w 100% nadaje się do recyklingu i zawiera średnio 80% kredy pochodzącej z lokalnego przemysłu wody pitnej. Ponadto obie kolekcje wykonane są z ECONYL®, w 100% regenerowanej przędzy nylonowej wytwarzanej z odzyskanych materiałów odpadowych, takich jak zużyte sieci rybackie i zużytej przędzy z naszego własnego centrum recyklingu wykładzin.

Wybierz naturalne materiały, zachwyć sięnieznaną dotąd stroną natury i odkryj, co znaczy być w pełni świadomym swojego otoczenia. Niech nasza kolekcja Human Fascination odsłoni przed Tobą ukryte piękno.

DESSO Futurity

Przetwórz, odnawiaj i pokochaj na nowo: kolekcja płytek dywanowych DESSO Futurity jest odą do piękna Ziemi i jej niezwykle cennych, naturalnych zasobów, które mają szansę przejąć kontrolę nad designem. Wzory są nieprzewidywalne i oryginalne, tworzone w procesie recyklingu.

Płytki DESSO Futurity wyróżnia ich asymetryczna i wielopoziomowa tekstura. Dwie warstwy jaśniejszej przędzy w połączeniu z ciemniejszym odcieniem materiału, tworzą optyczną głębię, imitując nieokiełznane i wiecznie nieprzewidywalne krajobrazy natury.
 

DESSO Marvel

Weź głęboki oddech, wejdź do środka, jesteś w domu. Kolekcja DESSO Marvel odkrywa przed nami subtelne i przyjazne oblicze natury. 

Kojąca zmysły paleta barw została uzupełniona żywymi akcentami kolorystycznymi, pozwalając na nieograniczoną kreatywność aranżacji. Między płytkami dostrzeżesz subtelne różnice, które sprawiają, że materiał jeszcze wierniej naśladuje nieprzewidywalność natury.