Podłogi winylowe dla placówek opieki zdrowotnej - iQ Granit iQ Eminent

iQ Granit oraz iQ Eminent – najwyższa jakość na lata

Najwyższa jakość na lata

Aby zapisać się w historii, musimy dokonać czegoś wyjątkowego – czegoś, co będzie odpowiedzią na potrzeby ludzi. Wpływ takich działań może być odczuwalny po latach, a nawet dekadach. We współczesnym krajobrazie designu niewiele materiałów wywarło tak trwały wpływ, co nasza homogeniczna wykładzina winylowa. Kolekcje iQ Granit i iQ Eminent stanowią ucieleśnienie naszego zobowiązania do poprawy jakości życia obecnych i przyszłych pokoleń. Do projektowania nawierzchni, które będą miały korzystny wpływ zarówno na ludzi, jak i na planetę. Do podejmowania starań każdego dnia. 

Ten wielozadaniowy, elegancki materiał zaprojektowany został już 50 lat temu. Jego niezawodny design sprawdza się do dziś w obiektach edukacyjnych, biurowych i szpitalnych, w hotelach, fabrykach oraz na lotniskach. Homogeniczne wykładziny winylowe to jedne z tych materiałów, o których naprawdę można powiedzieć, że doskonale łączą w sobie funkcjonalność i estetykę. Oferują niezrównane walory użytkowe, wyjątkową wielofunkcyjność, nowy design, nowe kolory oraz najwyższe korzyści w zakresie zrównoważonego rozwoju. 

Najlepsze walory użytkowe w swojej klasie

Homogeniczny winyl to już kultowy, trwały materiał wykorzystywany przez architektów i projektantów, którzy oczekują produktu o parametrach przewyższających wszelkie oczekiwania.

Produkty z rodziny iQ są wykonane z najlepszych materiałów z myślą o tworzeniu zdrowych przestrzeni. Ich zwarta struktura odznacza się wytrzymałością
i trwałością
 – to jeden z powodów, dla których często znajdują zastosowanie w wymagających obiektach, takich jak szpitale, szkoły czy inne budynki publiczne.

Właściwości materiału umożliwiają perfekcyjny montaż
i łatwą naprawę
z wykorzystaniem unikalnego systemu konserwacji i renowacji z polerowaniem na sucho. Zwarta struktura i unikalne wykończenie zapewniają najlepszą
w klasie ochronę przed odbarwieniem i zaplamieniem
przez całe dziesięciolecia.

 

.

Prawdziwa wielozadaniowość

Produkty stworzone dla najbardziej wymagających przestrzeni.

  • Redukcja dźwięków w celu ograniczenia hałasu
    i zapewnienia lepszych warunków środowiskowych.
  • Antypoślizgowość gwarantująca bezpieczne poruszanie się zarówno boso, jak i w obuwiu – szczególnie w pomieszczeniach mokrych.
  • Prawidłowe i bezpieczne funkcjonowanie sprzętu dzięki zmniejszeniu zagrożenia wyładowaniami elektrostatycznymi i elektrycznymi.

 

Kolekcje iQ Granit Acoustic, Granit Safe T, Granit Multisafe (antypoślizgowe) oraz Granit SD i Toro SC (przewodzące
i rozpraszające ładunki elektrostatyczne) zostały opracowane pod kątem spełnienia najbardziej wymagających norm technicznych przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych walorów estetycznych. 

Dostępne są w 14 podstawowych kolorach (8 dla produktów multisafe), które teraz można swobodnie łączyć z wzorami z kolekcji iQ Granit oraz iQ Eminent.

Kolekcje z rodziny iQ oferują szybsze i łatwiejsze projektowanie podłóg oraz gwarantują lepsze samopoczucie wszystkich użytkowników.

.

Kreatywność spotyka funkcjonalność

Kolekcje iQ Granit i iQ Eminent przyczyniają się do powstania nowego sposobu tworzenia przestrzeni, które priorytetyzują potrzeby użytkowników.

iQ Granit oraz iQ Eminent to 4 wzory i zupełnie nowe możliwości kolorystyczne. To recepta na dopasowanie się do wszystkich pomieszczeń, tworzenie nowych i zapewnienie przyjaznego dla wszystkich wzornictwa, także dla osób zmagających się z demencją.

Kolekcja iQ Granit prezentuje nowe podejście do designu. Nawiązując do unikalnego charakteru kolekcji Granit, nowa oferta odznacza się bardziej współczesnym i nowoczesnym wyglądem, ciekawym designem oraz miękką, ciepłą i żywą teksturą. Klasyczne odcienie zostały rozjaśnione, co pozwoliło uzyskać świeżą i nowoczesną gamę kolorów, która idealnie współgra z kolekcją iQ Eminent. 

Piękny motyw szlifowanego i polerowanego kamienia kolekcji iQ Eminent stanowi połączenie nowej palety tonalnej
z elegancją i wyrazistością.
Z jednej strony stonowana, z drugiej odważna kolekcja czerpie z idei biophilic design, czyli projektowania, które ma przybliżyć użytkowika do natury w celu poprawy jego samopoczucia.

Kolekcje podzielone zostały na 4 linie kolorystyczne, które ułatwiają łączenie produktów: Oxide, Argil, Lichen oraz Basalt.

Użyj naszego Kreatora Wnętrz - sprawdź jak kolekcje iQ będą wyglądać na Twojej podłodze!

Certyfikacja zrównoważonego rozwoju

W Tarkett jesteśmy zaangażowani w rozwój zrównoważonej gospodarki cyrkularnej, która pozwala nam eliminować odpady, chronić zasoby naturalne i zmniejszać nasz wpływ na zmiany klimatyczne. W naszej fabryce w szwedzkim Ronneby wzbogacamy produkty o wszystkie dostępne nam innowacje, aby przedłużyć ich żywotność. Homogeniczne wykładziny winylowe powstały tutaj 50 lat temu, z myślą o zapewnieniu ludziom najlepszych materiałów do poprawy jakości życia, przy jednoczesnym poszanowaniu naszego świata i jego zasobów. Dziś przekształcamy je w rozwiązanie jeszce bardziej przyjazne użytkownikom i planecie.
 

Homogeneous Vinyl Floor Sustainability

iQ Granit oraz iQ Eminent zostały stworzone zgodnie z zasadami ochrony zdrowia i zrównoważonego rozwoju określonymi przez Cradle to Cradle®. Oznacza to inwestowanie w ekologiczne materiały, które aktywnie przyczyniają się do powstawania zdrowszych środowisk (plastyfikatory wolne od ftalanów, brak biocydów oraz wyjątkowo niska zawartość lotnych związków organicznych). Wpływ naszych produktów na zdrowie został oceniony przez niezależne zewnętrzne laboratorium (EPEA), a wyniki są dostępne w oświadczeniach o wpływie materiałów na zdrowie (MHS, Material Health Statements). 

Ponadto sposób wykonania i konserwacji produktów zapewnia wydłużenie ich żywotności. Są to kluczowe czynniki powodzenia w dążeniu do zrównoważonej przyszłości.

Kolekcje iQ Granit i iQ Eminent są wytwarzane w naszej szwedzkiej fabryce w Ronneby, gdzie 100% energii pozyskuje się z odnawialnych źródeł. Produkcja odbywa się z wykorzystaniem wody, której 99,5% krąży w obiegu zamkniętym. Dokładnie 0% powstałych w toku produkcji odpadów trafia na wysypisko. 

Recykling jest jednym z fundamentów naszego zaangażowania w zmniejszanie naszego wpływu na poziom zasobów naturalnych. Stosujemy system pełnego recyklingu, w którym pozostałości z produkcji, montażu i eksploatacji są ponownie wykorzystywane w produkcji nowych podłóg.
 

Innowacje w zakresie cyrkularności

Kolekcje iQ Granit i iQ Eminent opracowane zostały zgodnie z założeniami gospodarki cyrkularnej. Produkty iQ Granit i iQ Eminent pomagają klientom w uzyskiwaniu wyższych standardów zrównoważonego rozwoju
i zdobywaniu certyfikatów ekologicznego budownictwa, takich jak LEED, WELL i BREEAM.
 

Nasze zespoły ds. innowacji opracowały unikalne rozwiązanie umożliwiające ponowne przetworzenie wolnych od ftalanów homogenicznych wykładzin winylowych w ramach programu ReStart.

Recykling 1 m² homogenicznej wykładziny winylowej
z serii iQ (iQ Granit) pozwala zaoszczędzić blisko 4 kg ekwiwalentu CO2/m² w porównaniu do produkcji, gdzie odpady utylizowane są na wysypiskach, co stanowi równowartość dwóch lotów jednej osoby w obie strony z Paryża do Nowego Jorku.

 

Z nami zredukujesz ślad węglowy

Na życzenie możemy wyprodukować produkty z kolekcji iQ Granit i iQ Eminent z winylu przypisywanego biologicznie – Biovyn™ – zastępując surowiec pochodzący z wydobycia odnawialną biomasą pozyskiwaną z odpadów drzewnych pochodzących ze zrównoważonych upraw leśnych w Finlandii. Uprawy te nie konkurują z produkcją żywności zgodnie z zasadami bilansu masowego.

Bilans masowy jest metodą obliczeniową, która gwarantuje taki proces produkcji, w którym ilość biopochodnego produktu jest równa ilości biopochodnego wkładu. W celu zagwarantowania pełnej identyfikowalności i przejrzystości zadbano
o potwierdzenie tych wyników przez podmiot zewnętrzny – organizację Roundtable on Sustainable Biomaterials (RSB).


Produkty te gwarantują te same doskonałe właściwości techniczne i w zakresie utrzymania co wersja standardowa,
a po zakończeniu eksploatacji mogą być odbierane i przetwarzane na nowe produkty.
Kolekcje iQ Granit i iQ Eminent z winylu przypisywanego biologicznie zapewniają obniżenie emisji gazów cieplarnianych w porównaniu z wyrobami standardowymi.

 

Powiązane kolekcje