Genius Loose-lay od Tarkett

Excellence Genius - szybka instalacja, bezproblemowy recykling

Innowacyjne rozwiązanie podłogowe od Tarkett – Kolekcja Genius

Zapanuj nad stawiającą co raz to nowe wyzwania przyszłością wraz z luźno układanymi, winylowymi podłogami w rolkach Genius od firmy Tarkett – zaprojektowanymi z myślą o szybkiej i bezproblemowej instalacji i stworzonymi, aby stawić czoła intensywnemu natężeniu ruchu w budynkach komercyjnych. Genius to kolekcja do zadań specjalnych-świetna dla projektów zupełnie nowych budynków, jak i w przypadku potrzeby szybkiej i sprawnej renowacji. Dzięki instalacji niewymagającej użycia kleju i możliwości układania na różnego rodzaju podłożach, czas montażu i włożony w niego wysiłek zostają ograniczone do minimum, a podłoga będzie gotowa do użycia od razu po ułożeniu. Dodatkowo, kolekcja dostępna jest w dwóch wariantach: Acczent Compact oraz Tapiflex Acoustic, umożliwiając dostosowanie produktu do potrzeb Twojego projektu.
Podłogi winylowe Genius zostały zaprojektowane w sposób ekologiczny, z myślą o zrównoważonych rozwiązaniach. Mogą zostać poddane 100% recyklingowi w ramach programu Re-Start® w naszych profesjonalnych centrach recyklingu. Oferujemy Ci produkty, które powstają w poszanowaniu środowiska naturalnego oraz ludzkiego zdrowia, a zarazem przyczyniają się do aktywnego wdrażania modelu gospodarki o obiegu zamkniętym. To część naszego podejścia do projektowania, które opieramy na świadomości ludzkich potrzeb i dbaniu o dobro Planety – Human Conscious Design.

Stworzone z myślą o recyklingu

Zaangażowanie w budowanie modelu gospodarki o modelu zamkniętym, pozwoli Ci w pełni wykorzystać potencjał materiałów, w które inwestujesz. Nasze luźno układane podłogi winylowe Genius są jednym z rozwiązań, dzięki którym dasz nowe życie zużytym produktom i sprawisz, że Twoja działalność wkroczy na drogę zrównoważonego rozwoju.

Eco-design dla bezproblemowego recyklingu

Kolekcja Excellence Genius została zaprojektowana w sposób ekologiczny, tak aby w pełni spełniać wymogi dotyczące pełnego recyklingu (takich elementów jak ścinki poinstalacyjne oraz materiały postkonsumenckie) oraz ponownego przetwarzania w ramach naszej linii produkcyjnej.
Bezklejowa instalacja sprawia, że recykling produktów Excellence Genius jest jeszcze łatwiejszy.
Po demontażu produkt jest wysyłany do naszego centrum recyklingu w Clervaux w Luksemburgu, gdzie poddajemy go recyklingowi i przetwarzamy w nowe, pełnowartościowe produkty.

Najwyższa jakość materiałów

 • W 100% wolne od ftalanów – Produkty Excellence Genius nie zawierają plastyfikatorów opartych o szkodliwe ftalany
 • Wykonane w ponad 20% z materiałów pochodzących z recyklingu
 • Emisja LZO 100 razy niższa niż wymagają tego najbardziej rygorystyczne normy UE (LZO = Lotne Związki Organiczne)
   

Niezawodny i bezpieczny recykling

Nasz autorski program odbioru i recyklingu podłóg ReStart® ofiaruje Twoim podłogom drugie życie. Gdy zdecydujesz, że podłogi są już zużyte, odbierzemy je od Ciebie wraz ze ścinkami poinstalacyjnymi.

Dzięki tej bezproblemowej i niezwykle prostej usłudze:

 • zredukujesz koszty związane z utylizacją odpadów przemysłowych,
 • spełnisz kryteria certyfikacji zielonego budownictwa (2 punkty certyfikacji HQE/ BREEAM).

Szybka instalacja

Sprawna instalacja i szybka renowacja

Ogranicz zakłócenia w funkcjonowaniu budynków, które przyjmują dużą liczbę użytkowników, takich jak szpitale czy szkoły, dzięki skróceniu czasu przestoju po instalacji podłogi.
Bez względu na to, czy jest to pierwsza instalacja czy renowacja, dzięki produktom Genius uda Ci się zaoszczędzić wiele cennego czasu.

Mniej utrudnień przy realizacji Twojego projektu:

 

 • Kolekcja Genius pomoże skrócić Ci czas przestoju aż dwukrotnie, a podłoga po ekspresowej, kilkugodzinnej renowacji jest gotowa do użytku już następnego dnia.
 • Zmniejszysz ryzyko wystąpienia zanieczyszczeń związanych z demontażem produktów w pomieszczeniach użytkowych (takich jak pył naruszający higienę środowisk  szpitalnych, uciążliwy hałas spowodowany pracami instalacyjnymi, czy emitowanie LZO przez klej). Unikniesz także nieprzyjemnego zapachu kleju.
 • Łatwo i szybko zdemontujesz podłogę w celu naprawy uszkodzonych miejsc.

Maksymalnie trwała wydajność

Niezwykle wytrzymałe rozwiązanie podłogowe

Mocne i trwałe, nasze bezklejowe wykładziny winylowe są w stanie sprostać zarówno wymaganiom, jak i ograniczeniom związanym z dużym natężeniem ruchu, w takich środowiskach jak szkoły czy szpitale.

 

 • Odporne na rozerwanie w kontakcie z ciężkim meblami
  Genius loose-lay został przetestowany pod kątem zachowania gładkiej powierzchni pod meblami o ciężarze 115 kg. Nie tworzą one trwałych wgnieceń (wykładzina przekracza normę EN 424/110 kg).

 • Doskonała stabilność wymiarowa
  Zdolność produktów Genius loose-lay do zachowania swoich pierwotnych wymiarów po wystawieniu na działanie zmian temperatury lub względnej wilgotności wynosi ≤ 0,04% (x10 w porównaniu z normą EN ISO 23999).

 • Odporność na powtarzalne ruchy urządzeń na kółkach (tj. łóżek szpitalnych, biurek)
  Wykładziny winylowe Genius loose-lay są w stanie wytrzymać aż 100,000 obrotów kółka w jednym punkcie. To 4 razy więcej niż przyjmuje norma ISO4918 (25,000 obrotów).

 • Zwiększona przyczepność do podłoża dzięki uchwytowi mocującemu, ułatwiającemu montaż.
   

Jedno rozwiązanie dla wielu zastosowań

Dostępne w wariantach Compact oraz Acoustic

Kolekcja dostępna jest w dwóch wariantach: Acczent Compact oraz Tapiflex Acoustic, umożliwiając dostosowanie produktu do potrzeb Twojego projektu.

Tapiflex Acoustic

Redukcja hałasu nawet o 19dB

Acczent Compact

Dla pomieszczeń o wysokim natężeniu ruchu i podwyższonej wilgotności podłoża

Instalacja produktów Genius na istniejącym podłożu

Nie trać czasu na dobór odpowiedniego rozwiązania – kolekcja Genius  sprawdzi się na wielu rodzajach podłoża.


Produkty Genius są odpowiednie dla następujących rodzajów podkładów podłogowych:

 

 • Azbest (zgodnie z lokalnymi przepisami)
 • Kompaktowy winyl i linoleum
 • Standardowe podłoża cementowe
 • Standardowe podłoże drewniane
 • Podłoża wilgotne (tylko wersja Compact) 

 

Masz do czynienia z wilgotnym podłożem lub podłożem, które długo schnie?
Genius Excellence (wersja compact) to idealne rozwiązanie, nawet tam, gdzie wymagane są cokoły.
 

Różnorodność możliwości projektowych

My zapewniamy Ci szeroką gamę rozwiązań, Ty wybierasz w oparciu o własną kreatywność i ulubiony styl. Od klasycznego, eleganckiego wzornictwa po współczesny design, bogata oferta Tarkett została zaprojektowana z myślą o potrzebach różnych powierzchni ściennych.

•    Wybieraj spośród 25 gotowych wzorów, z pośród których 18 jest dostępnych w stałej sprzedaży.
•    Kompatybilny z innymi produktami serii Excellence, w tym z ProtectWALL, Tapiflex Stairs, Acczent i Tapiflex Platinum oraz kolekcjami akcesoriów.
Potrzebujesz dodatkowego wyboru?
Zamów dowolny wzór z kolekcji Excellence, aby stworzyć indywidualny i niepowtarzalny efekt.
Minimalna ilość zamówienia: 800 m² - Czas realizacji zamówienia: trzy tygodnie
 

Projektujesz obiekty przeznaczone dla osób starszych? (Domy seniora, domy opieki i spokojnej starości)

Duża część kolekcji Genius jest przyjazna dla osób dotkniętych demencją, ułatwia orientację i wspomaga percepcję przestrzenną, dzięki czemu mieszkańcy mogą sprawnie poruszać się po otoczeniu i stawać się bardziej samodzielni.