Projektowanie dla Demencji

Projektowanie dla Demencji

Zapewnienie odpowiedniej opieki osobom w podeszłym wieku to jedno z największych wyzwań stojących przed współczesnym społeczeństwem. Nauka i liczne badania sprawiły, że możemy żyć dłużej, ciesząc się doskonałym zdrowiem. Dla części z nas przyjdzie jednak czas, kiedy ograniczona samodzielność skłoni nas do skorzystania z usług domów opieki, czy innych placówek opiekuńczych. Architekci i Projektanci, mając na uwadze indywidualne potrzeby osób starszych, mogą przyczynić się do przezwyciężenia czekających nas wyzwań.

Dzięki odpowiedniemu zastosowaniu wzornictwa, kolorów, faktur i materiałów, przestrzeń, w której poruszają się osoby starsze, również te zmagające się z demencją, staje się stymulującym, przyjaznym i komfortowym miejscem do życia. Takie rozwiązania łagodzą niepokój u osób, które obawiają się poślizgnięć, potknięć czy upadków. Tworzona przez nas przestrzeń sprzyja również łatwiejszej nawigacji. 

Zapoznaj się z naszą wyjątkową, polecaną przez ekspertów i docenianą w mediach platformą VR-EP (Virtual Reality Empathy Platform). Narzędziem, które wykorzystuje 12 Zasad Projektowania dla Demencji i pozwala na kompleksowe projektowanie oparte na empatii. 

powiązane artykuły
Mączka drzewna, pył korkowy i węglan wapnia, który występuje w skałach - wszystkie 3 elementy są wykorzystywane do produkcji lin
Zrównoważony rozwój Czynimy Dobro. Razem.

Zrównoważone podejście firmy Tarkett „Czynimy Dobro. Razem.”, opiera się na trzech filarach zgodnych z zasadami Cradle to Cradle®: Projektowanie na całe życie, Gospodarka o obiegu zamkniętym oraz Wspó

Prototyp (Luxembourg)
Współpracujemy z partnerami biznesowymi
zrównoważony rozwój
Promowanie transparentności produktów

Dowiedz się jak pracujemy, aby zapewnić naszym klientom przejrzyste informacje na temat składowych naszych podłóg.