Projektujemy dla życia poprzez zrównoważony design

Projektujemy dla życia poprzez zrównoważony design

Każdego dnia spędzamy większość naszego czasu w pomieszczeniach zamkniętych. Właśnie dlatego projektujemy dla życia - aby pomóc Ci tworzyć zdrowsze, przyjazne dla ludzi przestrzenie. Przywiązujemy wagę do projektowania produktów wysokiej jakości. W szczególności, poprzez ciągłe ulepszanie naszej oferty w zakresie zdrowia i środowiska, staramy się wybierać materiały, które można poddać recyklingowi i przekształcić w nowe produkty. Czujemy się zobowiązani do pomocy w ochronie zasobów naturalnych, łagodzenia zmian klimatu i zachowania zasobów wodnych naszej planety.

Przyjazne dla ludzi wnętrza

Firma Tarkett jest zaangażowana w opracowywanie rozwiązań, które poprawią jakość życia i dobre samopoczucie w pomieszczeniach. Jest to szczególnie ważne, gdy weźmiesz pod uwagę, że spędzamy 90% czasu w przestrzeniach zamkniętych.
Jakość powietrza wewnętrznego: Tarkett oferuje produkty o emisji TVOC, które są od 10 do 100 razy lepsze niż najsurowsze standardy. 96% naszych podłóg emituje niski poziom TVOC.

Składniki przyjazne dla Zdrowia: od 2010 r. firma Tarkett aktywnie pracowała nad alternatywnymi rozwiązaniami dla szkodliwych ftalanów, inwestując w badania i rozwój. Obecnie wszystkie produkty winylowe Tarkett produkowane w regionie EMEA są w 100% pozbawione ftalanów.
Kompleksowa ocena: obecnie 98% materiałów używanych przy produkcji naszych podłóg podlega ciągłej ocenie przez stronę trzecią zgodnie z kryteriami Cradle to Cradle®. Naszym celem jest 100% do 2020 roku. Tarkett optymalizuje wybór materiałów zgodnie z ramami oceny Cradle to Cradle®. iQ One, podkłady dywanowe Desso Ecobase®, Originale Linoleum i iD Revolution, osiągają poziom certyfikacji Cradle to Cradle® Gold.
Łatwa instalacja i konserwacja: Przy projektowaniu ekologicznym naszych produktów uwzględniamy także kluczowe korzyści w zakresie zrównoważonego rozwoju w całym okresie użytkowania naszych produktów:

- Łatwa instalacja i demontaż
- Łatwa i trwała konserwacja

Odpowiedzialne zarządzanie energią

Rośliny, lasy, woda, skały i grunty, które dostarczają nam wartościowych składników takich jak czyste powietrze, woda, żywność, energia i miejsca do życia, wymagają z naszej strony specjalnej ochrony. Zachowanie kapitału naturalnego wymaga odpowiedzialnego zarządzania energią poprzez recykling.

70% naszych surowców pochodzi z recyklingu lub pochodzi z natury. Dążymy do osiągnięcia poziomu 75% do 2020r.

W Europie ponad 60% naszego drewna posiada certyfikaty FSC® (Forest Stewardship Council) lub PEFCTM ((Programme for the Endorsement of Forest Certification).
Obecnie 68% zakładów produkcyjnych jest wyposażonych w zamknięte obiegi wodne lub nie czerpie wody z zewnątrz. Do roku 2020 firma Tarkett zamierza osiągnąć 100%.

 

Do 2020 r. Zredukujemy emisję CO2 o 20% w porównaniu z rokiem 2010 (w ekwiwalencie CO2 na wyprodukowany metr kwadratowy produktu). Robimy to poprzez korzystanie z zielonej energii lub lokalną produkcję. Panele słoneczne są instalowane w naszych zakładach dywanowych w Dendermonde (Belgia) oraz w Goirle i Waalwijk (Holandia), a także w zakładzie linoleum w Narni (Włochy).