Zrównoważone budynki niskoemisyjne

Taksonomia UE - zapewnij zgodność swoich projektów z Tarkett

Jesteśmy gotowi pomóc w dostosowaniu Twoich projektów budowlanych do wymogów Taksonomii UE

 

Obecnie prawie 50 000 firm jest zobowiązanych do wykazywania zgodności z kryteriami Taksonomii UE.

Czy Twoja firma jest już jedną z nich? A może jesteś w trakcie opracowywania projektu budowlanego zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju?

Czym jest Taksonomia UE?

Rozporządzenie w sprawie Taksonomii UE ustanawia ogólnounijny system klasyfikacji i sporządzania sprawozdań na potrzeby określenia, czy działalność gospodarcza jest zrównoważona środowiskowo. Taksonomia UE ma na celu dostarczenie decydentom, inwestorom i przemysłowi wskazówek dotyczących najlepszego sposobu wspierania i inwestowania w działania gospodarcze, które przyczyniają się do osiągnięcia do 2050 r neutralności klimatycznej europejskiej gospodarki.

Taksonomia UE ma również zastosowanie do działań w branży budowlanej. Podmioty działające w tym sektorze muszą uzasadnić, jaki wpływ na klimat mają wykładziny podłogowe instalowane w obiektach, które budują, utrzymują, którymi zarządzają lub których są właścicielami. Muszą również określić ilościowo środki podjęte w celu zapobiegania i redukcji emisyjności budynków w całym ich cyklu życia.

Bądź gotowy dzięki wsparciu Tarkett

Klienci i partnerzy Tarkett już teraz korzystają z naszej specjalistycznej wiedzy w zakresie zrównoważonych i cyrkularnych rozwiązań podłogowych, które wspierają dostosowanie projektów budowlanych do kryteriów Taksonomii UE. Tarkett jest godnym zaufania partnerem i doradcą w zakresie cyrkularnych, niskoemisyjnych rozwiązań podłogowych, które mogą pomóc spełnić wymagania Taksonomii UE.

Nasze zespoły w całej Europie służą pomocą w przygotowaniu i przejściu procesu zrównoważonego sprawozdania finansowego dla istniejących i przyszłych projektów budowlanych.

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami już teraz, a doradzimy Ci, jak najlepiej zapewnić zgodność Twoich projektów budowlanych:

Nasz podręczny zestaw narzędzi w ramach Taksonomii UE

ReStart®
Jak działa program odbioru i recyklingu ReStart®?

Dowiedz się, jak działa program odbioru i recyklingu materiałów podłogowych ReStart®.

Bardzo niskie VOC
Bardzo niskie LZO (VOC)

Dowiedz się dlaczego nasze produkty mają wyjątkowo niski poziom lotnych związków organicznych (LZO) i dlaczego odgrywa to ogromną rolę w naszym samopoczuciu.

Zrównoważone budownictwo
Pomagamy w uzyskaniu certyfikacji Green Building

Dowiedz się więcej o tym, jak uzyskać certyfikację Green Building oraz w jaki sposób rozwiązania podłogowe Tarkett mogą w tym pomóc.

Circular Selection - oferta cyrkularnych podłóg Tarkett

Oferta Circular Selection to nasz kolejny krok w kierunku gospodarki cyrkularnej. Pozwala nam skutecznie eliminować odpady i zanieczyszczenia, dawać nowe życie naszym produktom i wspierać regenerację naturalnych ekosystemów.

Ułatwiamy projektowanie pomieszczeń przyjaznych środowisku. Wprowadzamy pionierskie technologie recyklingu poużytkowego, pozwalając, aby odpady stały się nowymi, pełnowartościowymi produktami. Teraz stworzyliśmy również kompleksową ofertę zrównoważonych rozwiązań podłogowych. Dążymy do rozszerzenia tego podejścia na kolejne kolekcje, jako że nieustannie wdrażamy nowe technologie recyklingu i programy odbioru odpadów.