Kolory ochry i miodu, wykładzina z linoleum, podłogi i ściany, magazyn

Linoleum w nowej odsłonie

Naturalnie nowoczesne

Linoleum Tarkett: niekończąca się inspiracja

Doświadczenie i specjalistyczna wiedza zdobywane od ponad stu lat w naszej fabryce w Narni (Włochy) pozwoliły nam przeobrazić wykładzinę Linoleum Tarkett w produkt bardziej nowoczesny i przyjazny dla środowiska.  Tradycyjny materiał z nowoczesnym wzornictwem,  zorientowany na przyszłość dzięki unikalnym cechom ekologicznym.

Skontaktuj się z nami i przekonaj się sam.

Współpraca z EBO

En Bande Organisée, znane także jako EBO, to paryskie studio projektowe znane z pasji do kolorów,
materiałów i pomysłowych detali, które tchną życie w każdy obiekt lub przestrzeń. Kolekcja Tarkett Lino przygotowana przez En Bande Organisée to efekt współpracy, która pozwoliła odkryć potencjał nowych wzorów Tarkett Lino. Matowa powierzchnia, bogata paleta kolorów inspirowanych naturą oraz autentyczny charakter nawiązujący do tradycji... Projektanci z EBO znaleźli nowe źródło inspiracji”.

„Nowa linia kolorów stworzonych przez Tarkett jest naprawdę wyjątkowa. Cechują ją naturalne odcienie, takie jak piasek, terakota, głębokie czernie, zielenie i przełamane tony, a przede wszystkim matowa powierzchnia, która jest po prostu piękna”. — Gwenaëlle Girard, En Bande Organisée. »

Gwenaëlle Girard – En Bande Organisée

Kreatywna inspiracja

Odkryj kolekcję

Autentyczna i nowoczesna, prosta i subtelna, z bogatą paletą naturalnych kolorów. Linoleum to wszechstronne rozwiązanie, które pozwala swobodnie łączyć ze sobą podłogi, ściany, a nawet meble.

Od naturalnych odcieni surowego linoleum (100% linen) po modne odcienie terakoty, różu i khaki — w nowej kolekcji znajdziesz ponad 100 kolorów, które możesz dowolnie łączyć. Dzięki pięciu nowoczesnym, subtelnym wzorom, wyjątkowo matowa powierzchnia linoleum jest bardziej naturalna niż kiedykolwiek wcześniej. 
Teraz, dzięki perfekcyjnemu połączeniu kolorów, nasze linoleum można instalować na ścianach — kolekcja LinoWall
— a nawet na meblach. Ten ceniony przez architektów materiał o miękkiej fakturze przypominającej eko-skórę daje nieograniczone możliwości.

Nasze linoleum jest dostępne w różnych grubościach, którym odpowiada różna wytrzymałość. Nowe kolekcje są dostępne w różnych wersjach, m.in. z powierzchnią antypoślizgową, przewodzącą lub rozpraszającą ciepło czy tłumiącą hałas. Ponadto pozwala stworzyć wiele praktycznych rozwiązań.

A ponieważ nowoczesność oznacza również zrównoważony rozwój, wykładziny Tarkett Lino są wytwarzane
z materiałów pochodzących z biomasy, surowców odnawialnych i pochodzących z recyklingu. Dodatkowo dzięki naszemu programowi Restart® można je w 100% poddawać recyklingowi po okresie eksploatacji. W efekcie Tarkett Lino 2,5 mm to wykładzina o najniższym śladzie węglowym w swojej kategorii w całym cyklu życia (EPD N°4789356590.101.1).

Łącząc dziedzictwo, estetykę i zrównoważony rozwój, wykładzina linoleum to nowoczesne podejście do dzisiejszych potrzeb w zakresie materiałów wykończeniowych.

W licznych rozmowach z projektantami najbardziej zaskoczyła nas emocjonalna reakcja, jaką w wielu wypadkach wywołało linoleum, przywołując zapamiętane przez zmysły chwile oraz miejsca. Chcieliśmy wykorzystać ten pozytywny stosunek do linoleum, autentyczność materiału szlachetnego, dorównującego naturalnym materiałom, jak kamień, drewno czy marmur »

Valérie Pavard – Tarkett Designer

Zrównoważone wykładziny podłogowe

Lino Floors storage

Linoleum jest wykonane z naturalnych, odnawialnych materiałów takich jak olej lniany, żywica sosnowa, juta, trociny i mączka korkowa. Dodatkowo w składzie znajduje się surowiec mineralny jakim jest węglan wapnia, to produkt pochodzenia biologicznego.
Podejście Cradle to Cradle Certified® gwarantuje, że nasze produkty pozytywnie przyczyniają się do ochrony środowiska wspierając jednocześnie przejście na gospodarkę cyrkularną.

Firma Tarkett analizuje każdy etap naszego łańcucha produktów z linoleum: od pozyskiwania i transportu surowców po zasilanie zakładu produkcyjnego, ponowne wykorzystanie wody i recykling zużytych wykładzin po zakończeniu ich eksploatacji. 

Nasze najbardziej zrównoważone wykładziny z linoleum: Nowa kolekcja Originale

Nasze oparte na gospodarce cyrkularnej podejście sprawia, że kolekcja Originale jest w jeszcze większym stopniu zgodna z zasadami zrównoważonego rozwoju. To jedyne linoleum na rynku, które otrzymało certyfikat Cradle to Cradle Certified® Gold.

Neutralność węglowa: fundamentalne wyzwanie

Redukcja emisji dwutlenku węgla należy obecnie do największych problemów, które nas nurtują. Dlatego z dumą możemy poinformować, że wytężoną pracą zdołaliśmy doprowadzić do tego, że nasza wykładzina o grubości 2,5 mm w procesie od pozyskania surowca do wyrobu gotowego charakteryzuje się ujemną emisją dwutlenku węgla!

Recykling Linoleum

Przeczytaj więcej o tym, czym jest linoleum i w jaki sposób można poddawać je recyklingowi, aby chronić zasoby naturalne i dłużej cieszyć się dobrymi materiałami.