W Tarkett chcemy współpracujemy z naszymi klientami, pracownikami i partnerami biznesowymi, aby czynić dobro dla ludzi i dla naszej planety.
Aktualne wyzwania związane ze zrównoważonym rozwojem wymagają współpracy i partnerstwa we wszystkich branżach i łańcuchach dostaw.
Zachęcamy do przyłączenia się do nas w działaniach na rzecz pozytywnych zmian.
Zapewniamy naszym klientom i interesariuszom jasne informacje na temat naszych postępów w zakresie zrównoważonego rozwoju, produktów i ambicji:

  • Nasz raport CSR jest kompleksowy, publicznie ujawniany i kontrolowany przez stronę trzecią.
  • Dobrowolnie ujawniamy informacje o produkcie.
  • Ustalamy ambitne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, szukając certyfikatów zewnętrznych dla naszych produktów i urządzeń.
     

Odpady są poddawane recyklingowi w naszych fabrykach w Szwecji, Luksemburgu i Holandii oraz są przekształcane w wysokiej jakości surowiec. Nawiązaliśmy współpracę z ekspertami w dziedzinie kolorystyki, projektantami i specjalistami ds. Edukacji, aby zrozumieć wpływ kolorów na rozwój i dobre samopoczucie dzieci w środowiskach edukacyjnych. Dzięki wnikliwym analizom odkryliśmy, że pojemność pamięci u dzieci jest od 55 do 78% wyższa, gdy otoczone są przez kolor, który doceniają.

Współpracujemy z organizacjami pozarządowymi, stowarzyszeniami branżowymi, rządami oraz uczestniczymy w inicjatywach międzynarodowych

  • Udział w WEF
  • Członek Liderów Klimatu (COP21)
  • Członek CE 100 

powiązanych artykułów

Czym są Innowacyjne podłogi przyszłości

CZYM SĄ INNOWACYJNE PODŁOGI PRZYSZŁOŚCI

Zaangażowanie na rzecz zrównoważonego rozwoju

ZAANGAŻOWANIE NA RZECZ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU

Zmiany klimatu i brak zasobów naturalnych sprawiają, że konieczność przemyślenia na nowo sposobu projektowania i wytwarzania podłóg jest coraz ważniejsza.

Odpady winylowe w naszym centrum recyklingu Ronneby (Szwecja)

STRATEGIA GOSPODARKI O OBIEGU ZAMKNIĘTYM

Mączka drzewna, pył korkowy i węglan wapnia, który występuje w skałach - wszystkie 3 elementy są wykorzystywane do produkcji lin

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ CZYNIMY DOBRO. RAZEM.

Zrównoważone podejście firmy Tarkett „Czynimy Dobro. Razem.”, opiera się na trzech filarach zgodnych z zasadami Cradle to Cradle®: Projektowanie na całe życie, Gospodarka o obiegu zamkniętym oraz Wspó

Etrusco

PROJEKTUJEMY DLA ŻYCIA POPRZEZ ZRÓWNOWAŻONY DESIGN

Tarkett’s Sustainability Certifications

CRADLE TO CRADLE®

Tarkett posiada 31 certyfikatów Cradle to Cradle

KOLEKCJA ID MIXONOMI UHONOROWANA NAGRODĄ RED DOT AWARD

KOLEKCJA ID MIXONOMI UHONOROWANA NAGRODĄ RED DOT AWARD

KOLEKCJA ID MIXONOMI UHONOROWANA NAGRODĄ RED DOT AWARD