Certyfikaty Cradle to Cradle

Certyfikaty C2C

Przestrzegane zasady. Spełnione standardy.

Nasze zaangażowanie w gospodarkę o obiegu zamkniętym sięga daleko wstecz. Od 2011 roku współpracujemy z EPEA, aby zasady Cradle to Cradle® stały się integralną częścią.

Tacy właśnie jesteśmy.
Czynimy dobro. Razem.

Tarkett certyfikat Cradle to Cradle

Our Cradle to CradleTM certifications are awarded on five criteria:

Tarkett's Cradle to Cradle Certifications

Nasze certyfikaty

Podłogi drewniane: certyfikat Cradle to CradleTM Silver

Firma Tarkett została nagrodzona certyfikatem Cradle to CradleTM Silver za wielowarstwowe podłogi drewniane. Certyfikat obejmuje zdecydowaną większość asortymentów podłog drewnianych Tarkett produkowanych w Szwecji i Polsce. Tarkett jest pierwszym producentem podłóg drewnianych w Europie posiadającym produkty z certyfikatem Cradle to CradleTM.
Osiągnięcia firmy Tarkett zostały ocenione na poziomie złotym, na przykład w zakresie ponownego wykorzystania materiałów i zarządzania wodą.

Salsa Podłoga drewniana

Podłogi z linoleum: Certyfikat Cradle to CradleTM Bronze, Silver i Gold

Linoleum firmy Tarkett jest pierwszym na świecie produktem posiadającym certyfikat Cradle to CradleTM za ekologiczny charakter. Linia ta otrzymała certyfikat Cradle to CradleTM Silver w 2011 roku i nadal posiada ten status.
Aby uzyskać ten certyfikat, proces produkcyjny musi spełniać kilka wymagań w obszarach takich jak zużycie energii i gospodarka wodna. W zakładzie produkcyjnym linoleum w Narni we Włoszech zainstalowano instalację o obiegu zamkniętym w celu ponownego wykorzystania wody używanej w procesie chłodzenia zobowiązując się tym samym do zwiększenia udziału energii odnawialnej. Zgodnie z zaangażowaniem firmy Tarkett w zrównoważony rozwój i ekologiczne wzornictwo, kolejne linie podłóg linoleum oferują teraz produkty z certyfikatem Cradle to CradleTM Silver produktów Gold, w tym Veneto Essenza i nowe kolekcje Originale Essenza.
Najnowszą innowacją w asortymencie linoleum jest LinoWall, pierwsza i jedyna zatwierdzona okładzina ścienna z linoleum, która posiada certyfikat Cradle to CradleTM Silver.

certyfikaty cradle to cradle

Kolekcja podłóg winylowych iQ One: Certyfikat Cradle to CradleTM Gold

iQ One to nowa generacja homogenicznych podłóg bez PCV, doskonale wyważona pomiędzy estetyką, elastycznością i wytrzymałością. iQ One korzysta z formuły homogenicznej termoplastycznej podłogi bez plastyfikatorów, zapewniając jednocześnie te same wyjątkowe korzyści, które sprawiły, że iQ One jest rozpoznawalną marką od dziesięcioleci.

Jesteśmy dumni, że byliśmy pionierami pierwszej na świecie homogenicznej podłogi z certyfikatem Cradle to CradleTM Gold.

Cradle to Cradle certyfikat

Płytki dywanowe na podkładzie DESSO EcoBase®: Certyfikat Cradle to CradleTM Gold

Wykonane w 100% z pozytywnie zdefiniowanych materiałów, podłoże płytek dywanowych DESSO EcoBase® firmy Tarkett uzyskało certyfikat Cradle to CradleTM Gold, z poziomem Cradle to CradleTM Platinum zapewniającym zdrowe materiały. Zawiera średnio 80% materiałów pochodzących z recyklingu (kredy z upcyklingu) i jest wytwarzany w zakładzie zasilanym wyłącznie energią odnawialną. Całe podłoże można oddzielić od płytki dywanowej i poddać recyklingowi w 100% na specjalnie zbudowanej linii produkcyjnej firmy Tarkett. Co więcej, recykling płytek dywanowych na podłożu EcoBase z przędzą ECONYL zapewnia do 84% oszczędności CO2 w porównaniu ze spalaniem.

Cradle to Cradle certyfikaty wykładziny dywanowe

Powiązane artykuły

Certyfikowane kolekcje

Nasze wykładziny posiadają certyfikaty Cradle to Cradle™.
Dowiedz się więcej
 

Radykalna Transparentność

Przedstawiamy szczegółowo materiały użyte przy produkcji podłóg.
Dowiedz się więcej
 

Cradle to Cradle®

Sprawdź, które produkty posiadają certyfikaty Cradle to Cradle®
Dowiedz się więcej
 

 

 

Pobierz raport Zrównoważonego Rozwoju

Zrównoważony Rozwój

Gospodarka o obiegu zamkniętym

Jesteśmy zaangażowani w implementacje procesów Gospodarki o obiegu zamkniętym. Dbamy o zachowanie zasobów naturalnych i redukujemy wpływ na zmiany klimatyczne.

Dobre Materiały

W firmie Tarkett chcemy znać wszystkie szczegóły dotyczące używanych przez nas materiałów aby zachować najwyższą jakość sprzedawanych produktów.

Dobra Jakoś powietrza w pomieszczeniu

To my wytyczamy standardy jakości powietrza w pomieszczeniach