Odpowiedzialne wykorzystanie PVC w Tarkett

Odpowiedzialne wykorzystanie PVC

Wytrzymałe, trwałe i nadające się w nieskończoność do recyklingu: trzy powody, dla których kochamy podłogi PCW.

Jednym z największych sposobów, w jaki możesz zrobić coś dla przyszłości naszej planety, jest wybranie trwałego produktu, który można poddać recyklingowi niemal w nieskończoność. Dlatego jesteśmy fanami stosowania PCW w podłogach. Jest to trwały materiał, który może wytrzymać wiele lat użytkowania bez konieczności wymiany. PCW ma również właściwości izolacyjne i jest w pełni odpowiedni do bardzo wymagających przestrzeni o szczególnych wymaganiach konserwacyjnych, jest więc doskonałym wyborem dla środowisk takich jak szpitale i szkoły, w których higiena i sterylność są kluczowe.

Odpowiedzialne wykorzystanie PVC w firmie Tarkett

Jako zaangażowani zwolennicy metodologii Cradle to Cradle® i gospodarki o obiegu zamkniętym, stosujemy to samo zrównoważone podejście do wszystkich naszych produktów z PCW. Oceniamy każdy materiał, którego używamy i zawsze szukamy czegoś jeszcze lepszego, aby stale optymalizować nasze receptury. Dlatego jesteśmy w 100% wolni od ftalanów * i oferujemy niskie i bardzo niskie standardy LZO, przyczyniając się do zdrowszych przestrzeni i dobrej jakości powietrza w pomieszczeniach.

Odpowiedzialne wykorzystanie PVC, iQ Natural podłogi winylowe

Pracujemy również nad sposobami uczynienia PCW jeszcze bardziej ekologicznym teraz i w przyszłości. PCW pokonsumenckie ** już kwalifikuje się do naszego pionierskiego programu odbioru i recyklingu ReStart®. Wprowadzamy również innowacje w postaci bez klejowych podłóg z PCW, zarówno układanych na zamek click, jak i układanych luzem, aby umożliwić jeszcze skuteczniejszy recykling po zużyciu.

Odpowiedzialne użycie pcw

Kontynuujemy badania nad przełomowymi opracowaniami PCW, na przykład nasz iQ Natural nowej generacji zastępuje 100% winylu pochodzącego z paliw kopalnych poprzez winyl przypisywany biologicznie BIOVYNTM ***.

To wszystko jest częścią naszego zaangażowania w oferowanie rozwiązań podłogowych, które promują zdrowe środowisko bez ponoszenia konsekwencji dla Ziemi.

Tacy właśnie jesteśmy.
Czynimy dobro. Razem.

* Od końca 2019 r. 100% naszych zakładów produkujących winyl w Europie, Ameryce Północnej, Serbii i Chinach wykorzystuje technologię plastyfikatorów niezawierających ftalanów, z wyjątkiem niektórych produktów z materiałów pochodzących z recyklingu.
** Projekt pilotażowy w Szwecji dotyczący homogenicznych podłóg pokonsumenckich, wyprodukowanych po 2011 r.
*** Wyprodukowany przez INOVYN, BIOVYNTM to pierwszy na świecie dostępny komercyjnie winyl przypisywany biologicznie. Jest uznawany przez RSB, niezależny organ, który uznaje status „przypisywana biologicznie”.

Featured articles

ReStart®

Odbierzemy Twoje ścinki po montażowe lub zużyte podłogi w ramach programu ReStart®
Czytaj więcej
 

Cradle to Cradle®

Sprawdź, które produkty posiadają certyfikaty Cradle to Cradle®
Dowiedz się więcej
 

iQ Natural

Sprawdź więcej informacji o kolekcji podłóg winylowych iQ Natural
Przejdź do kolekcji
 

 

 

Pobierz nasz raport Zrównoważonego Rozwoju

Zrównoważony Rozwój

Gospodarka o obiegu zamkniętym

Jesteśmy zaangażowani w implementacje procesów zgodnych z zasadami Gospodarki o obiegu zamkniętym. Wykorzystujemy odpady, dbamy o zachowanie zasobób naturalnych i redukujemy wpływ na zmiany klimatyczne.

Dobre Materiały

W firmie Tarkett chcemy znać wszystkie szczegóły dotyczące używanych przez nas materiałów aby zachować najwyższą jakość sprzedawanych produktów.

Jakoś powietrza w pomieszczeniu

To my wytyczamy standardy jakości powietrza w pomieszczeniach aby praca przebiegała w zdrowych warunkach.