Surowiec z recyklingu

Recykling - dajemy drugą szansę.

Dajemy drugą szansę

Poprzemysłowe medyczne opakowania blistrowe, karty SIM, kreda odfiltrowana z wody pilnej, poliwinylobutyral z szyb starych samochodów, a nawet wyrzucone sieci rybackie.  Może to zabrzmieć jak dziwna kolekcja śmieci, ale te przedmioty faktycznie zawierają cenne materiały, które można użyć ponownie. To właśnie dlatego w Tarkett współpracujemy z partnerami pracującymi nad innowacyjnymi sposobami wydobywania cennych materiałów ze zużytych produktów, które możemy przywrócić do naszego łańcucha dostaw.

Using recycled content to make new floors

Jest to część naszego zaangażowania w działania oparte na gospodarce o obiegu zamkniętym, co oznacza zamknięcie obiegu odpadów. Oczywiście zaczyna się to u nas dzięki eko-projektom naszych własnych produktów. Zapewniając, że po osiągnięciu końca życia, cenne materiały można wydobyć tak łatwo, jak to możliwe i ponownie wykorzystać. Naszą ambicją w Tarkett jest to, że w przyszłości nasze podłogi w 100% będą się nadawały do recyklingu. Jednak zamknięcie obiegu odpadów wymaga również logicznego myślenia! Dlatego współpracujemy z innymi branżami, aby znaleźć produkty uboczne z innych produkcji, które mogą być dla nas przydatne, np. upcykling pozostałości kredy z przetwarzania wody pitnej w stabilizator kredy do naszego podkładu dywanowego EcoBase Z Certyfikatem Cradle to Cradle.

iD Revolution LVT collection using PVB recycled windshileds

Bo jeśli chodzi o odpady, każdy złom zaoszczędzony i ponownie wykorzystany robi różnicę. Nie tylko chroni zasoby naturalne na świecie, ale pomaga przeciwdziałać zmianom klimatu, odcinając ogromne ilości energii i wody potrzebnej do wydobywania i przetwarzania pierwotnych materiałów. Obecnie dążymy do potrojenia 10% ilości materiałów pochodzących z recyklingu, które mieliśmy w 2018 r. Do 2030 r., Dlatego stale szukamy możliwości zamiany tradycyjnych materiałów na wysokiej jakości materiały z recyklingu.

Using recycled content in flooring

Zrównoważony rozwój jest naszą pasją, którą podzielają nasi klienci. Wybierając rozwiązanie podłogowe Tarkett, wybierasz nie tylko produkt, który jest piękny, trwały i ma najwyższe standardy zdrowotne; możesz być również spokojny wiedząc, że dokonujesz dobrego wyboru dla środowiska i przyszłości naszej planety.

Tacy właśnie jesteśmy.
Czynimy dobro. Razem.

Powiązane Artykuły

Zmiany Klimatu

Wykorzystywanie materiałów pochodzących z recyklingu jest również kluczowym czynnikiem przyczyniającym się do zmniejszenia naszego wpływu na zmianę klimatu.
Czytaj więcej
 

ReStart®

Odbieramy ścinki po montażowe lub zużyte podłogi w ramach programu ReStart®
Czytaj więcej
 

iD Revolution

See how we are constantly on the lookout for opportunities to switch traditional materials for high-quality recycled ones.
Przejdź do kolekcji
 

 

 

Pobierz raport o Zrównoważonym Rozwoju

Zrównoważony Rozwój

Gospodarka o obiegu zamkniętym

Dbamy o zachowanie zasobów naturalnych i redukujemy wpływ na zmiany klimatyczne.

Dobre Materiały

W firmie Tarkett znamy wszystkie szczegóły na temat stosowanych przez nas materiałów.

Jakoś powietrza w pomieszczeniu

To my wytyczamy standardy jakości powietrza w pomieszczeniach aby praca przebiegała w zdrowych warunkach.