Kolekcja iD Revolution z recyklatu

Zmiany klimatu

Recykling to dobre rozwiązanie dla klimatu

Przeciwdziałanie zmianom klimatu jest koniecznością dla nas wszystkich, a w firmie Tarkett skupiamy nasze wysiłki na obszarach, w których możemy wywrzeć największy pozytywny wpływ. Koncentrujemy się nieustannie na przestrzeganiu zasad gospodarki o obiegu zamkniętym, nieustannie pracując nad zmniejszeniem wpływu naszych produktów na każdym etapie ich cyklu życia.

Zaczynamy od odpowiedniego zaprojektowania gospodarki odpadów. Oznacza to optymalizację używanych przez nas materiałów i dokonywanie zrównoważonych wyborów tam, gdzie to możliwe. Podobnie jak nasze płytki dywanowe AirMaster Gold, które zawierają średnio 80% pozytywnie określonych materiałów z recyklingu; lub nasza kolekcja winylowa ICONIK 100, która zawiera średnio 69% materiałów z recyklingu.
 

Recycling to act on climate change

Zawsze szukamy okazji, aby wymienić tradycyjne komponenty na własne cenne odpady, a także odpady z innych branż. Gospodarka o obiegu zamkniętym polega również na możliwie ciągłym utrzymywaniu produktów i materiałów w użyciu, co oznacza tworzenie trwałych produktów. Ale pomimo tego, że nasze wytrzymałe podłogi są zaprojektowane z myślą o trwałości, zawsze pamiętamy o łatwym recyklingu po zakończeniu ich eksploatacji. Recykling jest niezbędny do ograniczenia wpływu na klimat.

Recykling odpadów w nowe cenne materiały emituje mniej węgla niż w przypadku energochłonnych procesów wydobywania i przekształcania materiałów pierwotnych. Zmniejsza to również obciążenie zasobów naturalnych na świecie i oczywiście pozwala uniknąć odpadów kierowanych na składowiska lub wytwarzających emisje CO2 w wyniku spalania.
 

Recycling to act on climate change

Dokładamy wszelkich starań, aby nasze procesy produkcyjne były tak energooszczędne, jak to możliwe, dlatego 28% zużycia energii pochodzi z odnawialnych źródeł (np. biomasy, energii geotermalnej, energii słonecznej). Używamy 100% odnawialnej energii elektrycznej w wielu naszych fabrykach i poprawiamy wydajność energetyczną poprzez zmiany i optymalizację naszych procesów produkcyjnych. Naszym celem jest ograniczenie naszych emisji* o 30% do 2030 r. w porównaniu z rokiem 2020.

Wiemy, że nasi klienci chcą czegoś więcej niż tylko świetnie wyglądającej podłogi. Chcą podłogi, która spełnia oczekiwania w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz aspiracje środowiskowe.
 

Recycling to act on climate change

Chociaż jesteśmy liderem w branży dzięki naszemu zaangażowaniu w gospodarkę o obiegu cyrkularnym, nasza praca jest daleka od ukończenia. Właśnie dlatego nieustannie szukamy innowacyjnych sposobów przekształcania śmieci w cenne zasoby. Postawiliśmy sobie za cel osiągnięcie 30% surowców wtórnych w zakupionych surowcach (objętościowo). Jesteśmy zdeterminowani, aby ten cel uzyskać.

*Zakres 1 i 2 emisji gazów cieplarnianych ba metr kwadratowy podłogi (kg CO2e/m2).
 

Tacy właśnie jesteśmy.
Czynimy dobro. Razem.

 

Powiązane artykuły

Recykling

Dowiedz się jak przebiega proces ponownego użycia materiałów.
Czytaj więcej
 

ReStart®

Dowiedz sie na czym polega program Restart®.
Czytaj więcej
 

Cradle to Cradle®

Dowiedz się na czym polega metodologia Cradle to Cradle®.
Czytaj więcej
 

 

 

Pobierz nasz raport Zrównoważonego Rozwoju:

Zrównoważony Rozwój

Gospodarka o obiegu zamkniętym

Jesteśmy zaangażowani we wdrożenie procesów zgodnych z zasadami Gospodarki o obiegu zamkniętym. Wykorzystujemy odpady, dbamy o zachowanie zasobów naturalnych i redukujemy wpływ na zmiany klimatyczne.

Dobre Materiały

W firmie Tarkett chcemy znać wszystkie szczegóły dotyczące używanych przez nas materiałów aby zachować najwyższą jakość sprzedawanych produktów.

Jakoś powietrza w pomieszczeniu

Wytyczamy standardy jakości powietrza w pomieszczeniach aby praca przebiegała w zdrowych warunkach.