PI_EMEA_More_Than_Human_Serene_001.jpg

Człowiek we wszechświecie

DESSO Serene & Serene Colour

Człowiek we wszechświecie

Jak osiągnąć poczucie równowagi w czasach , gdy technologia umożliwia nam dokonywanie rzeczy niemożliwych, a jednocześnie absorbuje nas i wymaga całodobowej dostępności? Jak utrzymać więź z własnymi myślami i z innymi ludźmi? Jak stworzyć środowisko pracy, które pozwoli ludziom pracować z pełną wydajnością?

Jedną z odpowiedzi jest wdrażanie modeli gospodarki cyrkularnej i dostrzeganie możliwości, które daje nam współczesna technologia.

Pracując nad kolekcjami płytek dywanowych DESSO Serene i Serene Colour, nasi projektanci czerpali inspiracje z nauki i nowych technologii. Zastanawiali się, jak będąc istotami biologicznymi, odbieramy nasze otoczenie i na nie reagujemy. Badali zmiany pulsu w reakcji na kolory oraz zmiany oddechu i temperatury ciała w odpowiedzi na dotyk tkaniny i odgłos kroków.

Wszystko to zostało połączone w starannie wykonanej wykładzinie z miękkich, przyjemnych w dotyku i w 100% nadających się do recyklingu płytek, które dają architektom i projektantom pełną kontrolę nad wizualnym układem przestrzeni i jej atmosferą. Za sprawą organicznych deseni w łagodnych, lekko przygaszonych kolorach, DESSO Serene stworzy atmosferę wyciszenia i równowagi w Twojej przestrzeni biurowej. 

Czy już to czujesz? A zatem, do dzieła!
 

Kolekcje

DESSO Serene

Kolekcja Serene jest dostępna w bogatej palecie 9 neutralnych odcieni, od chłodnych, uspokajających, po ciepłe i energetyzujące. Ta kolekcja przemawia do zmysłów, każdy z jej unikalnych elementów posiada ciekawą fakturę. Pozwala na aranżację dopasowaną do Twoich potrzeb i stylu.

DESSO Serene Colour

DESSO Serene Colour jest świetnym uzupełnieniem dla kolekcji DESSO Serene, zapewniając pełną swobodę projektowania. 8 odcieni uzupełniających kolekcję DESSO Serene pozwala projektantom tworzyć subtelne kompozycje przeplatających się wzorów i kolorów.

Twórz płynne przejścia między pomieszczeniami

Wzory DESSO Serene Colour zapewniają tonalne przejścia między kolorami z kolekcji DESSO Serene. Pozwala to na świadome budowanie kompozycji kolorystycznej we wnętrzu i zapewnia płynność przejść między poszczególnymi pomieszczeniami.

DESSO Serene & Serene Colour - koło

Płytki dywanowe przyjazne środowisku

W 100% nadają się do przetworzenia w naszym centrum recyklingu

Płytki z kolekcji DESSO Serene i Serene Colour w 100% nadają się do ponownego przetworzenia w naszym centrum recyklingu wykładzin.
Każdego roku w Europie na wysypiska trafia około 1,6 miliona* ton zużytych wykładzin dywanowych. Mniej niż 3%**  wykładzin jest przekazywanych do recyklingu po zakończonym okresie eksploatacji.

Będąc świadomym narastających problemów nadmiernego eksploatowania surowców naturalnych i zmianami klimatu, uruchomiliśmy własne centrum recyklingu wykładzin, w którym odbywa się separacja ich dwóch głównych składników — przędzy i podkładu.

Podkład EcoBase w 100% nadaje się do recyklingu w ramach naszego procesu produkcyjnego, a przędza poliamidowa trafia do naszego partnera, firmy Aquafil, która produkuje z niej przędzę ECONYL®, z której mogą powstać kolejne wykładziny.

Restart® — program odbioru i recyklingu zużytych materiałów podłogowych

Nasze zaangażowanie w gospodarkę cyrkularną to jednocześnie zobowiązanie do towarzyszenia naszym klientom na każdym etapie ich drogi do zrównoważonego rozwoju. Jedna z naszych kluczowych inicjatyw w zakresie gospodarki cyrkularnej, globalny program odbioru i recyklingu wykładzin ReStart, umożliwia zwrot zużytych wykładzin, które nadają się do recyklingu, i uzyskanie z nich surowca do produkcji nowych, pełnowartościowych produktów.

Wykonane w 100% z przędzy ECONYL®

Kolekcje DESSO Serene i Serene Colour w 100% składają się z ECONYL®, regenerowanej przędzy nylonowej, wyprodukowanej z odzyskanych materiałów odpadowych, takich jak zużyte sieci rybackie oraz przędza dywanowa z naszego Centrum Recyklingu Dywanów. 

Human Conscious Design™

Podejście Human-Conscious Design™ to nasze zobowiązanie do troski o obecne i przyszłe pokolenia. Do projektowania rozwiązań podłogowych i nawierzchni sportowych, które będą miały dobry wpływ zarówno na ludzi jak i na planetę. To design świadomy ludzkich potrzeb.

Osiągamy to dzięki połączeniu trzech inicjatyw:

  1. Zaangażowaniu w głębokie poznanie i zrozumienie ludzkich potrzeb
  2. Świadomym i odpowiedzialnym wyborom Dla ludzi i dla planety
  3. Współpracy z naszymi klientami. Na każdym etapie"
     

Galeria zdjęć