Ultra low VOCs for better indoor air quality with floors

Bardzo niskie LZO (VOC)

Oddychaj czystszym powietrzem.

W Tarkett z pasją promujemy zdrowy tryb życia. Zaczyna się to od oddychania czystym powietrzem, a ponieważ spędzamy średnio 90% czasu w pomieszczeniach *, jakość powietrza wewnątrz odgrywa ogromną rolę w naszym samopoczuciu.
Lotne związki organiczne (LZO) to gazy emitowane zarówno przez naturalne, jak i wytworzone przez człowieka przedmioty codziennego użytku. LZO obejmują różnorodne chemikalia, z których niektóre mogą mieć krótko- lub długoterminowe niekorzystne skutki zdrowotne.

Bardzo niskie VOC wpływa na dobrą jakość powietrza

Od 2011 r. w Tarkett jesteśmy pionierami rozwiązań podłogowych o niskiej i bardzo niskiej emisji LZO. Oferujemy produkty o poziomach emisji LZO od 10 do 100 razy niższych niż najbardziej rygorystyczne światowe standardy. W niektórych przypadkach emisja LZO naszych produktów jest tak niska, że nie można ich nawet określić ilościowo! Opracowaliśmy również techniki montażu naszych kolekcji winylowych bez konieczności używania kleju. Instalacja na zamek click oraz układana luzem, jak również produkty o niewielkich wymaganiach konserwacyjnych, jeszcze bardziej ogranicza ryzyko LZO w powietrzu w pomieszczeniach.

Bardzo niskie VOC to dobra jakość powietrza

Jesteśmy tak oddani poprawianiu jakości powietrza w pomieszczeniach, którym oddychasz, że nawet przekroczyliśmy standardy branżowe do tego stopnia, iż ustanawiamy własne normy. Ale nie musisz tylko wierzyć nam na słowo. Eurofins, wiodąca niezależna organizacja zajmująca się testowaniem jakości powietrza, zweryfikowała nasze produkty na poziomie złotym i platynowym pod kątem jakości powietrza w pomieszczeniach, udowadniając, że nasze przełomowe standardy to nie tylko twierdzenia, ale również fakty. Fakty, które dają Ci spokój ducha, że dzięki podłodze Tarkett możesz oddychać czystym powietrzem wiedząc, iż dokonałeś właściwego wyboru.

Tacy właśnie jesteśmy.
Czynimy dobro. Razem.

* Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska, 1989. Raport dla Kongresu na temat jakości powietrza w pomieszczeniach: Tom 2. EPA / 400 / 1-89 / 001C. Waszyngton

Niskie VOC to dobra jakość powietrza

Powiązane artykuły

Astma and alergeny

Innowacyjne produkty, które przyczyniają się do zdrowego wnętrza.
Dowiedz się więcej
 

Radykalna Transparentność

Dbamy od to aby nasze produkty nie zawierały szkodliwych ftalanów.
Dowiedz się więcej
 

Bardzo niski poziom VOC

Sprawdź produkty z bardzo niskim VOC (LZO):

Linoleum - Płytki winylowe - Heterogeniczne wykładziny winylowe - Płytki dywanowe

 

 

Zrównoważony Rozwój

Gospodarka o obiegu zamkniętym

Wykorzystujemy odpady, redukujemy wpływ na zmiany klimatyczne i dbamy o surowce naturalne.

Dobre Materiały

W firmie Tarkett podajemy informacje w sposób transparentny dotyczące używanych przez nas materiałów.

Jakoś powietrza w pomieszczeniu

Dzięki produktom Tarkett, powietrze w pomieszczeniu zyskuje na dobrej jakości.