podlogi wolne od ftalanow

Wolne od szkodliwych ftalanów

Wolne od szkodliwych ftalanów.

Ftalany to rodzaj plastyfikatora, składnika, który sprawia, że materiały takie jak PCW są na tyle elastyczne, że można je przekształcić w produkty, takie jak podłogi. Chociaż stosowanie niektórych ftalanów nie budzi kontrowersji, uważa się, że inne mają szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. Chociaż nie zostało to udowodnione ponad wszelką wątpliwość, a wiele ftalanów pozostaje legalnie na rynku, dla nas sama rozmowa wystarczyła, aby poprowadzić nas w innym kierunku.

Tarkett podłogi wolne od ftalanów

W 2009 roku ogłosiliśmy nasze ambicje, aby w całej Europie być w 100% wolnymi od ftalanów i rozpoczęliśmy program znaczących inwestycji w badania i rozwój, współpracując z naszymi dostawcami w celu znalezienia i wdrożenia innych alternatyw. Odnieśliśmy sukces.

Wykładziny wolne od ftalanów

A do 2019 r., podczas gdy inni nadal debatowali nad przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa ftalanów, po cichu ogłosiliśmy, że 100% naszych zakładów produkujących winyl w Europie, Ameryce Północnej, Serbii i Chinach wykorzystuje technologię wolną od ftalanów, obejmującą plastyfikatory, które można stosować w zabawkach dla małych dzieci i pojemnikach na żywność, są to najsurowsze standardy. To nie jest coś, co musieliśmy robić, to jest coś, co chcieliśmy zrobić, aby zapewnić naszym klientom spokój, na jaki zasługują.

Tacy właśnie jesteśmy.
Czynimy dobro. Razem.

Tarkett wolne od ftalanów

Pozostałe artykuły

Recyklat

Korzystamy z recyklatu przy produkcji nowych podłóg
Sprawdź więcej
 

ReStart®

Dowiedz się więcej o naszym programie odbierania ścinków poinstalacyjnych ReStart®
Czytaj więcej
 

Cradle to Cradle®

Sprawdź, które dlaczego tak ważne są certyfikaty Cradle to Cradle®.
Dowiedz się więcej
 

 

 

Pobierz raport Zrównoważonego Rozwoju

Zrównoważony rozwój

Gospodarka o obiegu zamkniętym

Jesteśmy zaangażowani w implementacje procesów zgodnych z zasadami Gospodarki o obiegu zamkniętym. Wykorzystujemy odpady i redukujemy wpływ na zmiany klimatyczne.

Dobre Materiały

W firmie Tarkett chcemy sprawdzamy wszystkie szczegóły dotyczące używanych przez nas materiałów w produkcji podłóg.

Dobra Jakoś powietrza w pomieszczeniu

To my wytyczamy wysokie standardy jakości powietrza w pomieszczeniach.