Poradnia Okulistyczna i Gastroenterologiczna - Centrum Zdrowia Dziecka

Poradnia Okulistyczna i Gastroenterologiczna - Centrum Zdrowia Dziecka

2021 | Warszawa, Polska

Galeria zdjęć

Poradnia Okulistyczna i Gastroenterologiczna w Centrum Zdrowia Dziecka

Projekt Poradni Okulistycznej i Gastroenterologicznej rozpoczął naszą współpracę z Centrum Zdrowia Dziecka. Zadaniem naszej projektantki było skoordynowanie kolorystyki. Katarzyna Klimek zdecydowała się na nietypowe dla przestrzeni szpitalnych połączenie - drzwi przeciwpożarowe oraz drzwi gabinetów łączą odcienie niebieskości i pudrowego różu. To właśnie róż przykuwa najwięcej uwagi - jest bardzo ciepły i kojarzy się z czułością i delikatnością, wprowadzając dużo pozytywnej energii.

Ważnym aspektem projektu było wykorzystanie designu w taki sposób, aby wywołać u pacjentów pozytywne emocje. Wraz z Medical Design Studio, Katarzyna wprowadziła małych pacjentów w bajkowy świat, który zachęca do bycia odkrywanym, bawi i pozwala dzieciom odprężyć się przed wizytą w gabinetach lekarskich. Dekoracje, takie jak ślady zebr na ścianach i drzwiach, angażują dzieci do interakcji z otaczającą je przestrzenią. 

Na podłogach zobaczymy trwałą i odporną na zużycie heterogeniczną wykładzinę winylową iQ Granit dedykowaną pomieszczeniom o intensywnym natężeniu ruchu. Jej szczególną zaletą jest łatwe czyszczenie i pielęgnacja - podłoga nie wymaga pastowania ani woskowania, a żeby przywrócić jej świeży wygląd, wystarczy polerowanie na sucho. Dla wykładzin iQ Granit bezproblemowo dopasujemy akcesoria. Możemy również wybierać spośród wersji: akustycznej, rozpraszającej ładunki elektrostatyczne oraz antypoślizgowej.

 

Dokonujemy świadomych wyborów. W trosce o ludzi i planetę.
Tarkett Human-Conscious DesignTM.

 

Sugerowane kolekcje

O projekcie

Projekt Poradni pozwala dzieciom odprężyć się przed wizytą w gabinetach lekarskich. Główną rolę odgrywają nieoczywiste dla szpitalnych przestrzeni połączenia kolorów oraz przemyślane dekoracje.

Projektant / Architekt

Katarzyna Klimek, Floor Design Manager

Segment

Kategorie