Poradnia Transplantacji Nerek - Centrum Zdrowia Dziecka

Poradnia Transplantacji Nerek - Centrum Zdrowia Dziecka

2021 | Warszawa, Polska

Galeria zdjęć

Poradnia Transplantacji Nerek w Centrum Zdrowia Dziecka

Poradnia Transplantacji Nerek w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka to miejsce, które zapewnia opiekę pacjentom po transplantacji nerki i pacjentom dializowanymi otrzewnowo. Wnętrza Poradni są stałą częścią codzienności odwiedzjących ją młodych ludzi.  Pod opiekę Poradni i jej wspaniałych pracowników trafiło już 833 pacjentów, z czego 756 po transplantacji w IPCZD. Do niedawna korytarz poczekalni i gabinety Poradni nie zachęcały do spędzania w nich czasu - pomieszczenia wydawały się zbyt wąskie i ciemne. Naszym zadaniem było to zmienić! Oczekiwanie na wizyty w gabinetach oraz na wyniki badań miało stać się przyjemniejsze i generować jak najmniej negatywnych emocji u młodych pacjentów.

Jak to osiągnęliśmy?

Za koncept oraz układ funkcjonalny odpowiedzialna była architekt Katarzyna Klimek, nasza Floor Design Manager. Tematem przewodnim aranżacji poradni jest tętniące życiem miasto i pełne atrakcji wesołe miasteczko - ważne było, żeby w nowej stylistyce dobrze odnaleźli się zarówno młodsi jak i starsi pacjenci. Osoby trafiające do Poradni w młodym wieku często leczone są w niej do osiągnięcia dojrzałości, kiedy to przenoszone są do placówek dla dorosłych.

Równie ważne było osiągnięcie efektu wizualnego poszerzenia przestrzeni poradni - ciemne pasy na podłodze nadają rytm i tak jak ściana na końcu korytarza, są mocnymi akcentami skracającymi długie pomieszczenie. Delikatne odcienie błękitu i lawendy wprowadzają atmosferę wyciszenia, a w połączeniu z odpowiednim oświetleniem, sprawiają, że pomieszczenie wydaje się być jaśniejsze.

Do projektu wybrano homogeniczną wykładzinę winylową iQ Granit o wysokiej trwałości i odporności na zużycie, która świetnie radzi sobie w pomieszczeniach o intensywnym natężeniu ruchu. Wykładzin nie trzeba pastować ani woskować — polerowanie na sucho wystarczy, aby przywrócić im pierwotny wygląd. Wykładzina iQ Granit posiada bogatą ofertę dopasowanych akcesoriów i jest dostępna w wesjach akustycznej, rozpraszającej ładunki elektrostatyczne oraz antypoślizgowej.

 

Dokonujemy świadomych wyborów. W trosce o ludzi i planetę.
Tarkett Human-Conscious DesignTM.

 

Sugerowane kolekcje

O projekcie

Projekt Poradni Transplantacji Nerek priorytetowo traktuje dobre samopoczucie młodych pacjentów oraz komfort pracy zespołów medycznych.

Projektant / Architekt

Katarzyna Klimek, Floor Design Manager

Segment

Kategorie