Czym są Innowacyjne podłogi przyszłości

Czym są Innowacyjne podłogi przyszłości

180 ekspertów w dziedzinie badań i rozwoju z 24 laboratoriów na całym świecie pracuje każdego dnia, aby dostarczać klientom wartościowe rozwiązania dzięki innowacyjnym podłogom i usługom. Celem, który im przyświeca, jest tworzenie przyjemnych, ekologicznych, połączonych i interaktywnych przestrzeni, które można dostosowywać wedle własnego uznania.

Innowacyjność dla dobra ludzi i planety

Zastosowanie zasad OBIEGU ZAMKNIĘTEGO i przyjęcie koncepcji Cradle to Cradle® wymagało zmiany podejścia. Kiedyś wszystkie tworzywa były używane tylko raz, a następnie utylizowane; teraz wielokrotne użycie materiałów znacząco zmieniło proces produkcji.

Nasze ambicje proekologiczne w parze z coraz bardziej rygorystycznymi wymogami prawnymi sprawiają, że dążymy do ciągłej innowacji, utrzymując niezmiennie wysoką jakość produktów, które były wielokrotnie nagradzane za zgodność z normami ekologicznymi. Dzięki temu dziś możemy szczycić się mianem lidera w przemyśle podłogowym.

DZIĘKI NASZYM EKOLOGICZNYM INNOWACJOM:

  • Wprowadzono na rynek pierwsze podłogi winylowe niezawierające ftalanów.
  • Po raz pierwszy producentowi płytek dywanowych udało się uzyskać złoty certyfikat Cradle to Cradle® dla naszej linii produktów DESSO.
  • Po raz pierwszy producentowi linoleum udało się uzyskać złoty certyfikat Cradle to Cradle® Gold dla LINOLEUM VENETO ESSENZA.
  • Rozwiązanie  IQ ONE stało się jedyną linią wykładzin na rynku, której przyznano złoty certyfikat Cradle to Cradle™.
  • Poziom emisji wolnych związków organicznych w naszych rozwiązaniach jest o wiele niższy od norm Unii Europejskiej (dokładne dane na ten temat znajdują się w specyfikacjach produktów).

Innowacje tworzące wyjątkowe pomieszczenia

Nowoczesne rozwiązania podłogowe pozwalają zmienić charakter pomieszczenia i poprawić jakość życia, nadając wnętrzom urok, zapewniając wygodę i poprawiając samopoczucie. Osiągamy to, oferując nowe technologie produkcji, innowacyjne materiały, szerszy wybór kolorów i faktur. Zapewniamy także większą elastyczność w zakresie dostosowania produktów do indywidualnych potrzeb użytkowników.

INNOWACJE TECHNICZNE

Nasze innowacje techniczne w zakresie wykładzin winylowych obejmują m.in. pierwszą na rynku technologię mechanicznego tłoczenia, która pozwala uzyskać najbardziej realistyczną imitację drewna bez powielania wzorca. Technologia również pozwala na stworzenie imitacji długiej deski, która cieszy się obecnie dużą popularnością.

PODŁOGI DOPASOWANE DO POTRZEB KLIENTA

Pracując nad kształtami, kolorami i materiałami, naszym projektantom udało się dopasować i połączyć ze sobą różne typy desek, płytek, winylu i wykładzin. Wszystkie nasze rozwiązania pasują do siebie, dzięki czemu montaż jest szybki i prosty. Aranżowanie podłóg to teraz czysta przyjemność!

PODŁOGI DOSTOSOWANE DO INDYWIDUALNYCH POTRZEB

Aby nasi klienci mogli w pełni skorzystać z możliwości projektowania, stworzyliśmy dla nich kilka rozwiązań, które pozwolą im dostosować podłogi do swoich potrzeb. W naszej ofercie dostępne są aplikacje cyfrowe pozwalające przełożyć wizję na rzeczywistość: przy pomocy projektantów z zespołu Floorcraft można tworzyć podłogi z logo lub cechami charakterystycznymi, zlecić precyzyjnie cięcie ultradźwiękowe wykładzin winylowych czy za pomocą aplikacji Desso zmienić wygląd wykładziny dywanowej AIRMASTER®.

Nowe możliwości dzięki interaktywnym podłogom

Interaktywne powierzchnie to rewolucja w rozwiązaniach podłogowych. Nasze innowacyjne, interaktywne podłogi pozwoliły nam opracować wielokrotnie nagradzany system FLOORINMOTION wykrywający upadki, wejścia i wyjścia lub niepożądanych gości w pokojach pacjentów w placówkach służby zdrowia i domach seniora, a także rozwiązanie  LUMINOUS CARPETS™ stanowiące połączenie światłoczułej wykładziny dywanowej z oświetleniem LED do wyświetlania grafik i tekstów przy użyciu smartfonu lub tabletu.